Vaser Liposuction sonuçlarını gösteren beyaz mayolu kadın

Vaser Liposuction

Vaser liposuction ile vücudunuzdaki fazlalıklardan kurtulmanın sizce de tam zamanı değil mi?

Diyet yaparak zayıflayamıyor veya egzersiz yapmaya zamanınız olmuyor mu?

O halde tanışalım, merak ettiklerinizi yanıtlayalım ve size özel uygulamalar hakkında konuşalım. Deneyimlerimizden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Bilgi Al

Vaser Liposuction nedir?

Vaser Liposuction temel mantığında klasik liposuction ile aynı olsa da, uygulanış sırasında farklılaşmaktadır. Yeni nesil liposuction olarak bilinen vaser liposuction yönteminde amaç; sadece ve sadece yağ dokusuna özel ses dalgaları kullanılarak yağ hücrelerinin alınmasıdır.

Günümüzde iş ve yaşam tempomuz nedeniyle düzensiz besleniyoruz. Çalışma yaşantımızın zorluğu, yaşadığımız şehrin dinamikleri, özellikle de trafikte kaybedilen zaman, spor yapmayı daha da güçleştiriyor.

Böyle bir durumda istemediğimiz yağlardan nasıl kurtulabilir, kendimizi nasıl daha iyi hissedebiliriz?

Çok hızlı sosyal yaşama dönüş sağlayan, yara izi bırakmayan, ağrı ve morarmanın neredeyse hiç olmadığı üçüncü nesil liposuction tekniği olan vaser liposuction sizin için en iyi yöntem olabilir. En sık yapılan estetik operasyonlardan biri olan yağ aldırma işleminde, günümüzde ultrasound teknolojisi kullanımı hızla artmaktadır.

Peki, ultrasonik liposuction, yağ dokusuna nasıl etki etmektedir?

Vaser Liposuction’u, klasik liposuction yönteminden ayıran en önemli özellik bu sorunun cevabı olacaktır.

Ultrasound ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılmakta ve parçalanmaktadır. Cilt yüzeyinden ayrılması sağlanan yağ hücreleri daha sonra ince kanüller yardımıyla çekilmektedir.

Böylece klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkündür. Üstelik high defination olarak da adlandırılan Vaser Liposuction’da (vaser hi-def) baklava olarak da bilinen six-pack karın kası görünümünü yapabilmek de mümkündür. Vaser hi-def lipo ile yağ aldırma işleminde kişinin vücuduna istediği kıvrımlı ya da kaslı görünümü oluşturulabilir.

Vaser Lipo’nun diğer bir önemli özelliği ise vücuttan alınan yağların, dolgu olarak kişinin kendi vücudunda yeniden kullanılabilmesidir. Böylelikle Vaser Liposuction ile hem daha düz bir karına sahip olabilir, hem de karın bölgenizden alınan fazla yağ hücrelerini göğüslerinize dolgunluk vermek, bacaklarınızdaki eğriliği gidermek, yüzdeki çizgilerinizi doldurmak ya da dudaklarınızı dolgunlaştırmak için kullanabilirsiniz.

O halde; bir yandan incelip, bir yandan da gençleşebilmek Vaser Liposuction ile olası mıdır?

Kişinin kendi yağı ile yapılan bu dolguların ortalama %30 kadarı, uygulandığı alanda ömür boyu kalıcıdır. Geri kalan %70 orandaki dolgu ise kişiden kişiye değişen bir periyotla zaman içinde erimektedir.

Geçtiğimiz yıllarda yağ alma işlemi için uygulanan birden fazla yöntem ile karşılaştıracak olursak vaser liposuction, vücuttaki yağ hücrelerini uzaklaştırmaktan öte sunduğu vücuda üç boyutlu olarak şekil verme imkanı ile benim de tercih ettiğim son günlerin en gözde yöntemidir.

Vaser liposuction (Ultrasonik liposuction ) ile klasik liposuction ile elde edilenin çok ötesinde başarılı sonuçlar elde ederken, vücut üzerinde 3 boyutlu olarak çalışabilme olanağı ile bir heykeltraş gibi detaylı çalışmak ve vücuda şekil vermek mümkün..

Vaser Liposuction öncesi basenleri işaretlenen kadın

Kadınlarda hangi bölgelere uygulanır?

İstenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

Ülkemizde genetik nedenlere bağlı olarak kadınlarda en sık yağ birikmesi görülen bölgeler basenler, karın, bel, bacak iç ve dış kısmı ile diz bölgesi, sırt, kollar ve gıdı bölgesidir.

Lenfödem yada lipödem olarak da bilinen bacak hastalığında, lenf koruyucu vaser liposuction kullanımı neredeyse elzemdir.
Selülit tedavisinde ise elde edilen başarılar görülmeye değerdir.

Vaser Liposuction ile fazlalık olan bölgelerdeki yağ hücreleri alınabilir ve özel işlemlerden geçirildikten sonra kişinin göğüslerine dolgunluk vermek, bacaklarındaki eğriliği gidermek, yüzdeki çizgileri doldurmak ya da dudaklarını dolgunlaştırmak için kullanılabilir. Böylelikle hem incelme hem de gençleşip güzelleşme sağlanabilir.

Son zamanda sıklıkla talep edilen popo kaldırma ve şekillendirme uygulamaları için de vaser liposuction ile alınan yağlar güvenle kullanılmaktadır.

Brazilian Butt Lift olarak bilinen popo yağ enjeksiyonu, popo büyütme ve dolgunlaştırma, kaldırma ve yeniden şekillendirme işlemleridir ve vaser lipo ile alınan yağların eksik ve boşluk olan alanlara eklenmesi ile sağlanır.

Bilgi Al
Vaser Liposuction öncesi karın bölgesi işaretlenen erkek

Erkeklerde hangi bölgelere uygulanır?

Ultrasonik liposakşın, erkeklerde istenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Özellikle hem ruhsal hem de fiziksel olarak büyük sorun oluşturan meme büyümesi yani jinekomasti probleminin çözümünde oldukça etkilidir.

Vaser liposuction ile jinekomasti ameliyatı, eski yöntemlerle jinekomasti ameliyatlarında yaşanan birçok riski ortadan kaldırır. Bu teknik ile Jinekomasti (erkeklerde meme küçültme) ameliyatı sonrası en hızlı iyileşme, vaser liposuction ameliyatıyla gerçekleşir ve jinekomasti ameliyatı olanlar, ertesi gün rahatlıkla sosyal yaşama dönebilmektedir.

Ayrıca erkeklerde yeni nesil liposuction ameliyatıyla karın bölgesinde six pack olarak da bilinen karın kasları rahatlıkla oluşturulur.

Vaser Hi Def ya da Vaser High Definition olarak adlandırılan üçüncü nesil liposuction yönteminin zahmetsizce karın kaslarını ortaya çıkarması, tekniğin diğer lazerli liposuction tekniklerine göre büyük üstünlüğüdür.

Vaser Liposuction ile fazlalık olan bölgelerdeki yağ hücreleri alınabilir ve özel işlemlerden geçirildikten sonra, bacaklardaki eğriliği gidermek, yüzdeki çizgileri doldurmak ya da penis kalınlaştırmak için kullanılabilir.

Bilgi Al

Vaser Liposuction’ın avantajları nelerdir? Vaser mı? Lazer mi?

Vaser liposuction, en iyi liposuction tekniği olarak bilinir, bunun nedenlerinin başında sadece yağ dokusuna özel olmasıdır. Yani, yağ dokusuna özel ultrasound ses dalgaları ile yağ dokusu eritildiğinden diğer dokular zarar görmez. Dolayısıyla lenf koruyucu vaser liposuction uygulanan bölgelerde ağrı, şişlik, morarma çok daha az görülür. Bu sayede sosyal yaşama dönüş çok daha çabuk ve konforlu olur. Yine lazer enerjisinin yağ hücrelerini yakarak eritmesine bağlı oluşan, dokuların sertleşmesi ve yumru şeklinde ele sert gelmesi problemi yaşanmaz.

Bu sayede yüzey düzensizlikleri, dalgalı karın ve bacak görüntüsü de neredeyse olmaz. Bu durum; Vaser Liposuction’ın Lazer Liposuction’a göre en büyük avantajıdır.

Bir diğer avantajı ise; alınan yağların vücudun başka bölgelerinde dolgu olarak kullanılabilmesidir. Vaser Liposuction’da yağ hücreleri alınırken hücreler canlıdır.
Lazer Liposuction‘da ise yakma enerjisi hücreleri öldürür. Dolayısıyla popo şekillendirme veya diğer vücut dolguları olarak kullanılamaz.

Vaser Liposuction ile genital estetik nasıl yapılır?

Kadınlarda özellikle vajina üst kısmında oluşan fazla yağlanma oldukça rahatsız edicidir. Pubis olarak da isimlendirdiğimiz bu bölge yağlanması kıyafet seçiminde zorluk yaratır. Alt karın bölgesi ile vajina arasında ki bu yağlanma, şiş görüntü oluşturur.

Bu durum vaser lipo liposuction ile başarılı bir şekilde düzeltilir. Sadece yağ dokusuna özel ultrasonik liposuction kullanıldığı için iyileşme de çok hızlı gerçekleşir.

Erkeklerde ise; vaser liposuction ile alınan yağlar, yağ enjeksiyonu yöntemi ile penis kalınlaştırma için kullanılmaktadır. Penis kalınlaştırma için kullanılan yağların büyük bir kısmı kalıcıdır, bir bölümü ise ilk 6 ayda kaybolur.

Bu sebeple, yağ enjeksiyonu işleminin deneyimli ve uzman doktorlar tarafından yapılması çok önemlidir. Kaybolacak yağ miktarının doğru hesaplanması ve enjeksiyon sırasında ihtiyaçtan fazlasının enjekte edilmesi ve erime tamamlandıktan sonra istenilen boyutun sağlanması önemlidir.

Vaser Liposuction öncesi nelere dikkat edilmeli?

Vaser liposuction ile yağ aldırma ameliyatında; 10 gün öncesinden itibaren kan sulandırıcı özelliğe sahip ilaç ve destek ürünleri kullanılmamalıdır.

Vitaminler, sporcuların kullandığı arginine ve ornitin gibi protein tozları, balık yağı tabletleri (omega-3) ya da aspirin kullanımı varsa bırakılmalıdır.

Eğer hastanın düzenli olarak kullandığı bir ilaç varsa ilk muayene sırasında hangi ilaçları kullandığını doktoruna bildirmesi önemlidir.Yine enerji içecekleri ve sürekli kullanılan yeşil çay da ciddi bir şekilde kanı sulandırdığı için kesilmelidir.

Bu ilaç ve destek ürünleri, ameliyattan sonraki 1 hafta içinde de kullanılmamalıdır.

Ameliyattan 5 gün öncesinden itibaren sigara azaltılmalı mümkünse hiç içilmemelidir. Alkol ise anestezi ilaçları ile etkileşebildiğinden, operasyondan en az iki gün öncesinden itibaren alınmamalıdır.

Detaylar için izleyin

Op. Dr. Altan Yücetaş, Vaser Liposuction hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Vaser Liposuction nasıl yapılır?

Ameliyathane hastane koşullarında lokal veya genel anestezi ile yapılır.

Yapılacak bölge sayısına ve büyüklüğüne göre operasyon süresi değişkendir. Tek bir bölgeye örneğin karın bölgesine uygulanacaksa ortalama 30 dakika sürer.

Vaser Liposuction ameliyatından sonra ağrı, verilen ağrı kesiciler nedeniyle neredeyse olmaz. Aşırı spor yapmış gibi hamlama tarzında bir ağrı, birkaç gün hafif şekilde sürebilir.

Tek bir bölgeye işlem yapıldıysa hastanede kalmayı gerektirmez. Daha fazla bölgeden vaser liposuction ile yağ alımı olduysa bir gece hastanede kalmak daha konforlu olur.

Vaser Liposuction sonrası düz bir karın ve yuvarlak basenlere kavuşan kadın

Vaser Liposuction ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

 • Liposuction ameliyatı sonrası ilk kontrol bir gün sonradır. Genellikle bir gün hastanede kalındığından ertesi gün kontrol yapılarak hastaneden çıkılır.
 • Aşırı spor yapmış gibi hamlama tarzındaki hafif ağrılar için ağrı kesici tablet ve kas gevşetici ilaçlar verilir. Elbette koruyucu antibiyotik tablet reçetenizde yer alır. Bu tedaviye 1 hafta devam etmekte fayda vardır.
 • İlk banyo duş alımı ise vaser liposuction ameliyatında 2 gün sonra yapılabilir. Aynı gün ikinci kontrol yapılır.
 • Tek bölgeye yapılan vaser liposuction ameliyatında üçüncü gün işe başlanabilir, uçarak seyahat edilebilir.
  Birden fazla bölgeye uygulanmışsa 5. gün işe sosyal yaşama dönülür. Erken dönemde bir miktar şişlik ve morluk olabilir.
 • Vaser Liposuction ameliyatı sonrası hemen görülen incelme 3. haftada belirgin olur.
  Ödemlerin neredeyse tamamen geçtiği ikinci ay bitiminde ise vücudunuz çok daha incelmiş olur.
 • Vaser Liposuction ameliyatı sonrası korse kullanımı 1 ay olmalıdır.
  Bu operasyonda deri ile kas dokusu arasında ki dirençli yağ tabakası alındığından, derinin sarkmaması için korse kullanımı önemlidir.

Vaser Liposuction ameliyatının riskleri var mıdır?

Her ameliyatta olduğu gibi vaser liposuction ameliyatının da bazı riskleri vardır.

Liposuction ameliyatının risklerini azaltmak için daha ameliyat başlarken antibiyotik yapılır. Bu sayede enfeksiyon riski azaltılmış olur.

Ameliyat esnasında kan sulandırıcı yapılır ve yine pıhtı atma riskini azaltmak için operasyon öncesi varis çorabı giydirilir.

Ameliyattan sonra ilk gıda alımını takiben yürümek gerekir. Bu süre operasyondan sonra 4. saatten itibarendir.

Vaser Liposuction sonrasındaki süreç ağrılı mıdır?

Vaser liposuction teknolojisi diğer vücut bölgelerine zarar vermediği için ameliyat sonrası dönem oldukça konforludur.

Vaser liposuction ameliyatından sonra ağrı, verilen ağrı kesiciler nedeniyle neredeyse olmaz. Aşırı spor yapmış gibi hamlama tarzında ağrı birkaç gün hafif şekilde sürebilir.

Tek bir bölgeye yapılmışsa hemen ertesi gün sosyal yaşama dönülebilir.Birden fazla bölgeye yapıldığında dahi 3. günden itibaren uçarak seyahat edilebilir.

Vaser Liposuction yağ aldırma ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Vaser liposuction özel uzmanlık gerektiren bir ameliyattır.

Estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Her ne kadar estetik ameliyatlar içinde ülkemizde de dünyada da en sık yapılanı liposuction olsada bu ameliyatı yapan doktorların özellikle bu konuda deneyimli olması gerekir.

Liposakşın ameliyatında ileri teknoloji olan Vaser tekniği ciddi tecrübe isteyen ama sonuçları çok iyi olan bir liposuction yöntemidir.

Vaser Liposuction ameliyatının fiyatları neye göre değişir?

Vaser lipo olarak bilinen yağ aldırma ameliyatının fiyatları uygulanacak bölge sayısına ve alınacak yağın miktarına göre değişmektedir.

Klasik liposuction ve lazer liposuction’a göre daha ileri bir teknoloji olan vaser liposuction biraz daha pahalıdır.

Uygulamayı yapacak olan estetik cerrah ve ekibinin deneyimi, ameliyatın yapılacağı hastanenin sahip olduğu teknoloji ve sunacağı konfor da ameliyatın fiyatının belirlenmesinde etkendir.

Sitemizin iletişim kısmından mail veya WhatsApp yoluyla vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgelerin resmini gönderdiğiniz taktirde hem operasyon hakkında detaylı bilgi hem de vaser liposuction ameliyatı maliyeti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Vaser Liposuction ağrılı mıdır?

Bu teknoloji diğer vücut bölgelerine zarar vermediği için ameliyat sonrası dönem oldukça konforludur. Ameliyattan sonra ağrı, verilen ağrı kesiciler nedeniyle neredeyse olmaz. Aşırı spor yapmış gibi hamlama tarzında ağrı birkaç gün hafif şekilde sürebilir. Tek bir bölgeye yapılmışsa hemen ertesi gün sosyal yaşama dönülebilir. Birden fazla bölgeye yapıldığında dahi 3. günden itibaren uçarak seyahat edilebilir.

Vaser Liposuction'ın sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

Operasyonun bitiminde dahi hemen inceldiğinizi farkedeceksiniz. Ancak klasik liposuction ve lazer liposuction kadar olmasa da ilk günlerde ödem ve şişlik oluşur. Bu ödem ve şişliklerin üçüncü haftadan itibaren azalmasıyla vücuttaki incelme ve şekillenme kendisini daha çok gösterecektir. Vücudunuz son halini ise ikinci aydan itibaren alır.

Vaser Liposuction ameliyatı sonrasında hastanede ne kadar kalınır?

Ameliyat sonrası genellikle bir gün hastanede kalınır ve ertesi gün doktor kontrolü sonrası hastaneden çıkılır.

Yağ aldırma ameliyatı sonrası şişlik ve morluk olur mu?

Vaser liposuction olarak adlandırdığımız yeni nesil ultrasonik liposuction tekniğiyle yağ alınmışsa erken dönemde çok az miktarda şişlik ve morluk olabilir.

Vaser tekniği ile Liposuction ameliyatı sonrası korse kullanılır mı?

Ameliyat sonrası 1 ay süreyle korse kullanılmalıdır. Bu operasyonda deri ile kas dokusu arasındaki dirençli yağ tabakası alındığından, derinin sarkmaması için korse kullanımı önemlidir.

Ameliyat için işten kaç gün izin almam gerekir?

Tek bölgeye yapılan vaser liposuction ameliyatında üçüncü gün işe başlanabilir. Birden fazla bölgeye uygulanmışsa 5. gün işe ve sosyal yaşama dönülür.

Ameliyat için yaş sınırı var mıdır?

Vaser Liposuction ameliyatının, 18 yaştan itibaren yapılması daha uygundur.

Vaser yöntemi obezlere uygulanabilir mi?

Obezite durumuna bağlı olarak yapılabilir. Morbid obezlerde genellikle obezite sonucunda oluşmuş başka rahatsızlıklar da söz konusudur ve anestezi altında geçirilecek operasyonlar hasta için uygun olmayabilir. Bu sebeple önce hastanın belli bir miktar kilo vermesi ve ameliyata uygun değerlere ulaşması beklenir. Ancak şu da bir gerçektir ki; birçok kişi bu operasyondan sonra daha rahat kilo verebildiğini, kendine güveninin arttığını ifade etmektedir.

Kimler Vaser Liposuction yaptıramaz?

Vaser Liposuction ameliyatı genel sağlık durumu operasyona elverişli kişilere yapılır. Göbek fıtığı, aşırı varis problemi olan kişiler öncelikle bu problemlerinin tedavisi sonrası vaser liposuction olabilir. Kesin karar ise muayeneniz esnasında verilebilir.

Ameliyatı hangi doktorlar yapar?

Bu ameliyat özel uzmanlık gerektirir. Estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Liposuction yaptırmak tehlikeli midir?

Sonuçta hiç bir ameliyat tamamen masum değildir. Her ameliyatın riskleri vardır. Liposuction ameliyatının risklerini azaltmak için öncelikle deneyimli bir estetik cerrah seçimi önemlidir. Ameliyat öncesinde, enfeksiyon riskine karşı koruyucu antibiyotik ve vücut pıhtı atma riskini azaltmak için kan sulandırıcı yapılmaktadır. Ancak aşırı kilolu kişilerde, kilo vermek amacıyla uygulanırsa liposuction ile alınan yağ miktarının fazlalığı vücut yağ dengesini bozacağı için tehlike oluşturur.

Liposuction başka ameliyatlarla birlikte yapılabilir mi?

Liposuction tek başına ve tek bir bölgeye uygulanabildiği gibi birden fazla bölgeye uygulanabilir ya da diğer estetik ameliyatlarla birlikte yapılabilir. Liposuction ile birlikte yapılan ameliyatlar hakkında detaylı bilgi için sitemizde bulunan Kombine Estetik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ameliyat sonrası ne sıklıkla kontrole gelmeliyim?

Ameliyat sonrası ilk kontrolünüz ameliyatın ertesi günü, siz hastaneden ayrılmadan önce yapılır. 2. kontrol için 3. gün uygundur. Sonrasında, iyileşme sürecinizi haftada bir olmak üzere iletişimde kalarak birkaç hafta daha takip etmekteyiz. Yurt dışından gelen hastalarımız, birden fazla bölgeye liposuction uygulanmış olsa bile 3. gün kontrolünden sonra uçak yolculuğu yapabilmektedir.

Ameliyat sonrası aynı gün eve gidebilir miyim?

Bir çok hasta aynı gün içinde evlerine dönmek istemektedir. Eğer tek bir bölgeye lokal anestezi ile liposuction uygulandıysa, eve giderken ve gece yanınızda kalarak size refakat edebilecek biri eşliğinde evinize çıkabilirsiniz. Ancak, liposuction genel anestezi altında birden fazla bölgeye uygulanmış ise 1 gece hastanede kalmak sizin için daha konforlu bir iyileşme sağlayacaktır.

Vaser liposuction sonrası ilaç kullanmak gerekli mi?

Evet. Olası enfeksiyon risklerini ortadan kaldırmak için antibiyotik kullanmanız gereklidir.

Vaser liposuction kilo almayı engeller mi?

Hayır. Vaser lipo kilo almanızı engelleyecek bir yöntem değildir. Dengeli beslenerek sağlıklı ve fit kalmaya özen göstermelisiniz.

Doğumdan ne kadar sonra vaser liposuction yaptırabilirim?

Öncelikle doğumda aldığınız kiloları vermenizi ve vücudunuzu yeniden şekillendirmek amacıyla vaser lipo yaptırmanızı öneririz.

Hasta Yorumları

Op. Dr. Altan Yücetaş Vaser Liposuction estetiği konusunda hasta yorumları

Sizi Arayalım

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Altan Yücetaş - İletişim formu görseli