Meme Büyütme Fiyatları

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme ameliyatı; göğüs bölgesinin hacim olarak büyütülmesi ve şekillendirilmesi amacıyla yapılan estetik operasyonların genel adıdır.  Bu uygulamada temel amaç meme boyunu hastanın vücuduyla orantılı hale getirmektir. Göğüs boyunun küçük olduğunu düşünenler bu ameliyat sayesinde göğüslerini istedikleri boya getirebilirler.

Coğrafi durum  insanların fiziki özellikleri üzerinde doğrudan etkilidir. Ülkemizde en çok görülen sorunlardan biri de meme bölgesindeki sarkmalardır. Orta yaşlardan itibaren kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında meme büyütme işlemleri geliyor.  Bu işlemde kullanılan özel yöntemlerle göğüslerinizde istediğiniz hacmi yakalayabilirsiniz.

Bu işlemde cerrahi uygulama devreye girer. Doktorunuz sizler için dolgu, yağ enjeksiyonu ya da protez gibi yöntemlerle göğüs büyütme işlemi gerçekleştirebilirler. Meme büyütme fiyatları belirli unsurlara göre değişmektedir.  Operasyon fiyatları şu unsurlara göre değişmektedir;

 • Meme büyütme ameliyatının yapılacağı şehir, lokasyon ve sağlık kuruluşu
 • Ameliyatta kullanılacak ekipman ve malzemelerin markası
 • Genel anestezi uygulaması sonucunda hastanın hastanede kalma süresi
 • Ameliyatta uygulanan anestezi türü
 • Silikon takma işlemi uygulanacaksa silikonun markası ve türü
 • Meme büyütme ameliyatında kullanılacak özel sütyenler
 • Ameliyat sırasında kullanılacak olan ek işlemler

Meme büyütme ameliyatı fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapılan fiziki muayenesi sonucunda doktorunuz sizin tercihinizi de esas alarak yapılacak ameliyat yöntemi belirleyecektir. Bu işlem sonrasında ameliyat için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Başlamadan önce bu içeriğimizi okumanızda fayda var: https://altanyucetas.com/meme-buyutme/

Meme büyütme ameliyat türleri nelerdir?

Meme büyütme operasyonu için tercih edebileceğiniz birden fazla yöntem vardır. Doktorunuz uygulanacak yöntemi belirlerken öncelikle sizin taleplerinizi dinler. Daha sonra yapılan tetkikler, sağlık durumu ve hastanın tercihine göre yöntem belirlenir.  Meme büyütmede kullanılan yöntemler şöyledir;

 • Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme

Meme büyütme estetiği yaparken kullanılan en yaygın yöntemlerden biri de yağ enjeksiyonudur.  Memelerinizin  hacim olarak belirli bir dolgunluğa ulaşmasını istiyorsanız yağ dokusu oluşması için enjeksiyon yaptırabilirsiniz.

Liposuction (yağ aldırma) işlemi sonrasında alınan yağları tercihinize bağlı olarak göğüs bölgesine ekletebilirsiniz. Vücudunuzun belirli bölgelerinden alınan yağ dokuları göğüs bölgenize enjekte edilir. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için alınan yağların belirli bir işlemden geçirilmesi gerekir.  Meme büyütme fiyatları üzerinde enjekte edilecek yağın miktarı da belirleyicidir.

 • Dolgu enjeksiyonu ile meme büyütme

Hastalar kendi vücutlarından alınan yağların enjekte edilmesi dışında dolgu enjeksiyonu yöntemini de tercih edebilirler. Sentetik bir dolgudan elde edilen dolgu malzemesi göğüs bölgesine enjekte edilir. Yapılan dolgular vücudunuzla tam uyumludur.

Dolgu enjeksiyonu işlemlerinde hiçbir şekilde işlem yapıldığı anlaşılmaz. Yani memelerinizin doğal haline en yakın olacak şekilde dolgu enjeksiyonu yapılır. İstediğiniz oranda dolgu malzemesi enjekte edilmesini isteyebilirsiniz.

 • Protez (slikon) ile meme büyütme

Meme büyütme işlemlerinde dolgu ve yağ enjeksiyonu dışında protezle meme büyütme de tercih edilmektedir. Silikon olarak da bilinen bu işlem kalıcı olarak büyük göğüslere kavuşmak isteyen kadınlar için etkili bir operasyondur.  Bu işlemde istediğiniz boyutun elde edilebilmesi için meme dokunuzun alt kısmına uygun büyüklükte yapay malzeme yerleştirilir.

Protez ile meme büyütme işlemlerinde istediğiniz büyüklükte göğse kavuşabilirsiniz. Bu işlemin son derece pratik şekilde uygulanması ve kalıcı olması kullanım oranını arttırmaktadır. Göğüs silikonu dışındaki yağ ve dolgu enjeksiyonu yöntemleri belirli bir süre sonra tekrar yapılması gereken cerrahi işlemlerdir.

Silikon meme büyütme işlemlerinde istediğiniz göğüs tipine göre damla silikon, yuvarlak silikon gibi silikon türlerini tercih edebilirsiniz.  Bu işlem sırasında doktorunuz sizlere tavsiyelerde bulunacaktır.  Meme büyütme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Meme büyütme fiyatları nedir?

Meme büyütme ameliyatlarında farklı teknikler kullanıldığından bahsettik. Dolgu ya da yağ enjeksiyon fiyatları ile protez uygulama fiyatları arasında fark söz konusudur. Ayrıca protez meme büyütme yöntemini tercih edecekler için protez türü ve markaları arasında da fiyat farklılıkları vardır.

Meme büyütme fiyatları hakkında bilgi almak için muayene olmanız gerekiyor. Muayene öncesinde ya da web sitesi üzerinden fiyat bilgisi Sağlık Bakanlığı uygulaması sebebiyle paylaşılmamaktadır. Doktorunuz yaptığı muayene sonrasında sizin için ameliyat planlar. Daha sonra sizin için meme büyütme fiyat teklifi hazırlar.

Göğüs büyütme fiyatları operasyon sayısına göre de belirlenmektedir. Yağ enjeksiyonu ve dolgu yöntemlerinde istediğiniz sonuçları elde edebilmek için ikinci bir operasyon da yapılabilir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Hangi durumlarda meme büyütme ameliyatı yapılır?

Meme büyütme ameliyatı çoğu zaman tercihe göre yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu işlem kesinlikle yapılmaktadır. Bu işlemin yapılması için meme estetiğinin bozulması temel sebeptir. Meme estetiği ise sonradan bozulabileceği gibi dolaylı sebeplerden de bozulabilir.

Kadınlarda ilerleyen yaşlarla birlikte göğüslerin sıkı yapısı bozulmaya başlar. Yerçekimi ve bağ dokuların zayıflaması gibi sebepler 30 yaş sonrasında memelerde sarkma yaşanmasına yol açar.  Hacmi geniş olan memelerde sarkma daha fazla olacaktır.  Bu sorunları ortadan kaldırmak için meme büyütme ameliyatı yaptırılabilir.

Meme hacminizden memnun değilseniz yine meme büyütme işlemleri yaptırabilirsiniz. Genetik özellikler sebebiyle memelerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız estetik bir görünüm için meme büyütme yöntemlerini kullanabilirsiniz.   Ayrıca bazı kadınlarda iki ya da bir göğüste gelişim sorunları olabilir.  Gelişim sorunları genetik sebeplerle ya da sonradan görülebilir.  Gelişim sorunlarına bağlı olarak açı farkı ya da boyut farkı olabilir. Meme açılarının düzeltilmesi ve aradaki boyut farkının giderilmesi için meme büyütme işlemleri yapılabilir. Meme büyütme fiyatları için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Altan Yücetaş hakkında bilmek istedikleriniz

İlk orta ve lise eğitimini dereceyle Adana’da tamamladıktan sonra 1992-1999 yılları arasında Eskişehir Tıp Fakültesinde eğitim görerek tıp doktoru oldu. Aynı yıl, Dicle Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ana bilim dalında estetik, mikro cerrahi, konjenital(doğumsal) anamoliler, yanık tedavisi ve cerrahisi, yüz kırıkları, el cerrahisi, doku nakilleri, baş ve boyun cerrahisi, sinir- kas nakilleri ameliyatlı ve ameliyatsız estetik cerrahi konusunda eğitimine başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

İletişim bilgileriniz bırakın biz bizi arayalım.

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  0(541) 233 9313