Liposuction ile fazla yağları alınmış siyah mayolu kadın

Liposuction İle Yağ Aldırma

Liposuction ameliyatlarında yüz güldüren başarılı sonuçlar…

Bölgesel ve inatçı yağlarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz?

O halde tanışalım, merak ettiklerinizi yanıtlayalım ve size özel uygulamaları konuşalım. Deneyimlerimizden faydalanmak için İstanbul merkezimizle hemen iletişime geçin.

Bilgi Al

Liposuction (Liposakşın) nedir?

Liposuction, vücuda yeni bir şekil vermek amacıyla bölgesel yağların ince kanüller ve vakum aracılığıyla alınması ameliyatıdır.

Dünyada ve ülkemizde hem en fazla merak edilen, estetik cerrahlardan en fazla talep edilen ve bunun sonucunda da en fazla uygulanan estetik ameliyatlardan biridir.

Diyet ve egzersize rağmen bölgesel olarak kalan dirençli yağların ve hücrelerinin alınmasında liposuction ile yağ aldırma ameliyatı altın standarttır diyebiliriz.

Liposuction öncesi siyah mayolu kadın

Hangi vücut bölgelerine uygulanabilir?

İstenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

Ülkemizde genetik nedenlere bağlı olarak kadınlarda en sık basenler, karın, bel, bacak iç ve dış kısmı ile diz bölgesi, sırt, kollar ve gıdı bölgesinde yağlanma olmaktadır. Yağ alma işlemi bu bölgelere kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Erkeklerde ise; kadınlara uygulanan bölgelere ek olarak “erkeklerde meme büyümesi” yani diğer adı ile jinekomasti olarak adlandırdığımız problemde, meme küçültmek için başarıyla kullanılır. Ayrıca Vaser Hi-Def ile karın kasları da belirginleştirilir ve six-pack karın kaslarının görünür olması sağlanabilir.

Bilgi Al
Liposuction sonrası siyah mayolu kadın

Liposuction ameliyatı ne zaman yapılmalıdır?

Ameliyat için en doğru zaman, egzersiz ve diyetle kilo verdikten sonradır.
Ama bütün bu efora rağmen kilo verilemiyorsa ya da can sıkıcı bölgesel yağlar azaltılamıyorsa, kişiyi motive etmek, diyet ve egzersize devam etmesini sağlamak ve daha çabuk kilo vermesine yardımcı olmak amacıyla rahatlıkla ameliyat yapılabilir.

Liposuction yaptırmak için hangi mevsim uygundur sorusunun yanıtı ise kişiden kişiye değişmektedir. Bir çok hastamız yıllık izinlerini kullanarak yurt dışından gelmekte ve liposuction için yaz aylarını tercih etmektedirler. Ancak; yaza daha zinde ve daha fit bir vücutla girmek isteyen, denizden vazgeçemeyen hastalarımız bahar aylarını daha uygun bulmaktadırlar.

Bilgi Al

Kimler liposuction yaptırabilir?

Herhangi bir sağlık problem olmayan, hamile, yeni doğum yapmış veya emzirme döneminde bulunmayan herkese uygulanabilir. Ancak; ciddi kalp rahatsızlığı olanlar, akciğer ve solunum problemleri yaşayanlar, şeker hastaları, dolaşım problemi bulunanlar veya liposuction uygulanacak bölgelerin herhangi birinden yakın zamanda ameliyat olanlar için riskli olabilir. Bu sebeple ilk muayeneniz sırasında operasyonunuzu yapacak olan estetik cerraha mutlaka tıbbi geçmişiniz hakkında bilgi vermelisiniz.

Yağ aldırmak isteyenler için alt yaş sınırı 18 olarak önerilir, ancak belli bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Yine de yaş ilerledikçe cildin elastikiyetini kaybettiği göz önüne alarak daha etkili sonuçlar almak için yaşı ilerlemiş olan hastalarımıza liposuction ile birlikte cilt germe operasyonlarını da önermekteyiz.

Yağ aldırma operasyonları hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilir. Ancak, bu yönteminin fazla kilolardan kurtulmak için değil, bölgesel ve inatçı yağların alınarak vücuda yeniden şekil verilmesi ile ilgili bir prosedür olduğu unutulmamalıdır.

Yağ aldırmak isteyen kişilerin beklentilerinin gerçekçi olması gerekir. Her yağ alma operasyonunda alınabilecek maksimum bir değer vardır ve hastanın sağlığını korumak açısından bu değerin üzerine çıkmak mümkün değildir.

Yağ aldırma ameliyatı için en iyi yöntem hangisidir?

İnatçı yağlarından kurtularak vücudunu yeniden şekillendirmek isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan biridir… ” Vaser liposuction mı Lazer Liposuction mı?” Her iki yöntemi de yıllardır yapan bir estetik cerrah olarak kişisel tecrübem; Vaser Liposuction Lipo yönteminin daha avantajlı olduğu doğrultusundadır.

Vaser liposuction ile yağ aldırmada, iyileşme süreci daha hızlıdır. Ödemler çok daha çabuk azalır, ağrı ve morarma çok daha az görülür. Sosyal yaşama dönüş daha hızlı ve konforludur.

Alınan yağlar, vücudun başka bölgelerinde dolgu olarak kullanılabilmektedir. Vaser liposuction başlığı altında bu konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Detaylar için izleyin

Op. Dr. Altan Yücetaş, yağ aldırma (Liposuction) hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Yağ aldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyat, hastane koşullarında lokal veya genel anestezi ile yapılır.

Ameliyatının risklerini azaltmak için daha ameliyat başlarken antibiyotik yapılır. Bu sayede enfeksiyon riski azaltılmış olur. Yine pıhtı atma riskini azaltmak için operasyon öncesi varis çorabı giydirilir.

Klasik liposuction yöntemi uygulanacaksa; inceltme yapılacak bölge, ameliyatın hemen öncesinde işaretlenir. Ameliyat sırasında 1-2mm’lik kesiler açılır. Çeşitli yöntemlerle yağlar parçalanır ve vakum yolu ile vücuttan alınır. Açılan kesiler çok küçüktür ve kalıcı olmasa da herhangi bir ameliyat izinin görünmemesi için vücut kıvrımları ya da iç çamaşır altında kalan bölgeler seçilir.

Lazer destekli yöntem kullanılıyorsa; öncelikle dirençli yağlar lazer ışınlarıyla eritilir. Eriyen yağlar ince kanüller yardımıyla vücuttan alınır.

Liposuction tekniklerinden bir diğeri olan Lazer Lipo yöntemi uygulanıyorsa; herhangi bir kesi ya da vakumlama işlemi yapılmaz. Parçalanarak eritilen yağların, vücut tarafından metabolik olarak karaciğer ve böbrek aracılığıyla atılması beklenir.

Yapılacak bölge sayısına ve büyüklüğüne göre operasyon süresi değişkendir. Tek bir bölgeye örneğin karın bölgesine uygulanacaksa ortalama 30 dakika sürer.

Ameliyat esnasında kan sulandırıcı yapılır ve ameliyattan sonra ilk gıda alımını takiben yürümek gerekir. Bu süre operasyondan sonraki 4. saatten itibarendir.

Liposuction sonrası durumu gösteren beyaz mayolu kadın

Ameliyat fiyatları neye göre değişir?

Liposuction olarak bilinen yağ aldırma ameliyatının fiyatları; hangi tekniğin ve teknolojinin kullanılacağına, uygulanacak bölge sayısına ve alınacak yağın miktarına göre değişmektedir.
Liposuction fiyatları ile size en doğru bilgiyi doktorunuz ilk muayene sırasında verecektir. Genel sağlık durumunuz, 18 yaşını doldurmuş olmanız ilk şarttır ancak deri elastikiyeti de fiyat belirlerken incelenmesi gereken bir diğer konudur. Elastikiyetini kaybetmiş ciltlerde liposuction yanında deri germe ameliyatı da gerekebilmektedir.

Yağ aldırma fiyatları belirlenirken yaş, kilo, anestezi şekli, alınacak yağ miktarı, uygulanacak bölge genişliği ve alan sayısı, işlem süresi gibi durumlar göz önüne alınır. Ameliyatı yapacak olan doktorun ve ekibin deneyimi, uygulamanın gerçekleştirileceği hastanenin sunacağı teknoloji ve konfor da fiyatın değişmesine etkendir. Klasik liposuction ve lazer liposuction uygulamalarına göre daha ileri bir teknoloji olan vaser liposuction biraz daha pahalıdır.
Liposuction ile yağ aldırma operasyonunu düşünenlere, operasyonun ciddi ve gerçek bir ameliyat olduğunu hatırlatır, deneyimli ve başarılarıyla anılan bir estetik cerrah seçmelerini, ucuz liposuction ameliyatı yaptığını söyleyen kişi ve kliniklere itibar etmemelerini ve mutlaka yeterliliklerini sorgulamalarını öneririz. Acemi ya da yetkin olmayan kişiler tarafından uygulanan liposuction uygulaması, vücudunuzda düzeltilmesi imkansız çukurluk ya da tümsekler oluştururken ölümle sonuçlanan komplikasyonlara bile sebep olabilir.

Sitemizin iletişim kısmından mail veya WhatsApp yoluyla vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgelerin resmini gönderdiğiniz taktirde hem operasyon hakkında detaylı bilgi hem de yağ alma ameliyatının maliyeti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatı hangi doktorlar yapar?

Liposuction özel uzmanlık gerektiren bir ameliyattır. Estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Her ne kadar estetik ameliyatlar içinde ülkemizde ve dünyada en sık yapılanı liposuction olsa da, ameliyatı yapan doktorların özellikle bu konuda deneyimli olması gerekir.

Liposakşın ameliyatında ileri teknoloji olan Vaser tekniği ciddi tecrübe isteyen ama sonuçları çok iyi olan bir yöntemdir. Ameliyat öncesinde karar verme aşamasındayken, doktorunuzun özellikle bu konuda tecrübeli olduğundan emin olmalısınız.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

 • Yağ alma ameliyatından sonra ağrı, verilen ağrı kesiciler nedeniyle neredeyse olmaz.
 • Tek bir bölgeye işlem yapıldıysa hastanede kalmayı gerektirmez. Daha fazla bölgeden yağ alımı olduysa bir gece hastanede kalmak daha konforlu olur. Liposuction ameliyatı sonrası ilk kontrol bir gün sonradır. Genellikle bir gün hastanede kalındığından ertesi gün kontrol yapılarak hastaneden çıkılır.
 • Aşırı spor yapmış gibi hamlama tarzında ağrı birkaç gün hafif şekilde sürebilir.
 • Oluşan bu hafif ağrılar için ağrı kesici tablet ve kas gevşetici ilaçlar verilir. Elbette koruyucu antibiyotik tablet de reçetenizde yer alır. Bu tedaviye 1 hafta devam etmekte fayda vardır.
 • İlk banyo duş alımı ise ameliyattan 2 gün sonra yapılabilir. Aynı gün ikinci kontrol yapılır.
 • Tek bölgeye yapılan liposuctionda üçüncü gün işe başlanabilir, uçarak seyahat edilebilir. Birden fazla bölgeye uygulanmışsa 5. gün işe ve sosyal yaşama dönülür.
 • Yağ aldırma ameliyatı sonrası erken dönemde bir miktar şişlik ve morluk olabilir. Vaser liposuction olarak adlandırdığımız yeni nesil ultrasonik liposuction tekniğiyle yağ alınmışsa iyileşme çok daha konforlu olur.
 • Ameliyat sonrası hemen görülen incelme 3. haftadan sonra daha belirgin olur. Ödemlerin neredeyse tamamen geçtiği ikinci ay bitiminde ise; vücut çok daha incelmiştir.
 • Liposuction ameliyatı sonrası korse kullanım süresi 1 ay olmalıdır. Bu operasyonda deri ile kas dokusu arasındaki dirençli yağ tabakası alındığından, derinin sarkmaması için korse kullanımı önemlidir.

Sıkça sorulan sorular

Lazer Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?

Liposuction, vücuda yeni bir şekil vermek amacıyla bölgesel yağların ince kanüller ve vakum aracılığıyla hastane koşullarında lokal veya genel anestezi ile yapılır.

Ameliyat ne kadar sürer?

Yapılacak bölge sayısına ve büyüklüğüne göre operasyon süresi değişkendir. Tek bir bölgeye örneğin karın bölgesine uygulanacaksa ortalama 30 dakika sürer.

Ameliyat sonrası çok ağrı olur mu?

Yağ alma ameliyatından sonra ağrı, verilen ağrı kesiciler nedeniyle neredeyse olmaz. Aşırı spor yapmış gibi hamlama tarzında ağrı birkaç gün hafif şekilde sürebilir.

Hastanede kalış süresi ne kadardır?

Tek bir bölgeye işlem yapıldıysa hastanede kalmayı gerektirmez. Daha fazla bölgeden yağ alımı olduysa bir gece hastanede kalmak daha konforlu olur.

Yağ aldırma ameliyatı sonrası şişlik ve morluk olur mu?

Yağ aldırma ameliyatı sonrası erken dönemde bir miktar şişlik ve morluk olabilir. Vaser liposuction olarak adlandırdığımız yeni nesil ultrasonik liposuction tekniğiyle yağ alınmışsa iyileşme çok daha konforlu olur.

Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalır mı?

Ameliyat, ince kanüller ile yapılır ve herhangi bir iz kalmaz.

Ameliyat için işten kaç gün izin almam gerekir?

Tek bölgeye yapılan liposuction ameliyatında üçüncü gün işe başlanabilir. Birden fazla bölgeye uygulanmışsa 5. gün işe ve sosyal yaşama dönülür.

Ameliyat için yaş sınırı var mıdır?

Ameliyatın, 18 yaştan itibaren yapılması daha uygundur.

Vücuttan ne kadar yağ alınabilir?

Alınabilecek yağ miktarı, kişinin genel sağlık durumuna, boy kilo oranına, kan değerlerine, beraberinde başka bir işlem yapılıp yapılmayacağına göre değişmektedir. Sizin için en uygun miktarı belirleyebileceğimiz ücretsiz muayene için kliniğimize bekleriz. Dilerseniz WhatsApp yoluyla bizimle iletişime geçerek size özel ne kadar yağ alınabileceği konusunda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Liposuction obezlere uygulanabilir mi?

Obezite durumuna bağlı olarak yapılabilir. Morbid obezlerde genellikle obezite sonucunda oluşmuş başka rahatsızlıklar da söz konusudur ve anestezi altında geçirilecek operasyonlar hasta için uygun olmayabilir. Bu sebeple önce hastanın belli bir miktar kilo vermesi ve ameliyata uygun değerlere ulaşması beklenir. Ancak şu da bir gerçektir ki; birçok kişi bu operasyondan sonra daha rahat kilo verebildiğini, kendine güveninin arttığını ifade etmektedir.

Liposuction ile kilo verir miyim?

Kilo verme amacı ile yapılan bir işlem değildir. Vücut oranlarının belirlenip fazla yağlanmaların olduğu bölgelerin yeniden şekillendirilmesidir. Ancak vücuttan alınan yağ miktarı kadar siz de kilo kaybetmiş olursunuz.

Kimler Liposuction yaptıramaz?

Ameliyat, genel sağlık durumu operasyona elverişli kişilere yapılır. Göbek fıtığı, aşırı varis problemi olan kişiler, öncelikle bu problemlerinin tedavisini olmalıdır. Uygunluk ile ilgili kesin karar ise muayene esnasında, doktorunuz tarafından verilebilir.

Liposuction ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Özel uzmanlık gerektiren bir ameliyat olduğu için estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Lipoliz nedir?

Lipoliz cilt altında toplanan yağ hücrelerinin yerleştiği bölgeden ayrılmasını sağlamaktır. Liposuction’ın ilk adımını oluşturur.

Yağ aldırdıktan sonra tekrar yağlanmam olur mu?

Ameliyat sonrasında doktorunuz vereceği yönlendirmeler doğrultusunda protein ağırlıklı beslenmeniz durumunda yağlanmayı önleyebilir, operasyon sonrası durumunuzu koruyabilirsiniz.

Liposuction işlemi erkeklerde de uygulanır mı?

Evet. Jinekomasti operasyonlarında kullanılabildiği gibi göbek, bel çevresi, karın, basen ve gıdı bölgesindeki inatçı yağlar için de uygulanmaktadır.

Ameliyattan kaç gün sonra tamamen iyileşirim?

Operasyon ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilir ertesi gün yürümeye gündelik işlerinizi yapmaya devam edebilir, 2 hafta sonra ise tamamen normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Liposuction ameliyatında en fazla kaç bölgeden yağ alınabilir?

Vücudun yağ dengesini bozmamak esastır. Bu denge göz önüne alınarak her bölgeden yağ alınabilmektedir.

Liposuction ameliyatında ortalama ne kadar yağ alınır?

Kesin bir maksimum değer vermek mümkün değildir. Alınabilecek yağ miktarı, kişinin genel sağlık durumuna, boy kilo oranına, kan değerlerine, beraberinde başka bir işlem yapılıp yapılmayacağına göre değişmektedir. Sizin için en uygun miktarı belirleyebileceğimiz ücretsiz muayene için kliniğimize bekleriz. Dilerseniz WhatsApp yoluyla bizimle iletişime geçerek size özel ne kadar yağ alınabileceği konusunda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Liposuction ile Selülit problemim geçer mi?

Liposuction sonrası selülit probleminiz tamamen geçmese de azalır.

Ameliyat sırasında ağrı ya da acı hisseder miyim?

İşlem genel anestezi altında yapıldığı için hiçbir şey hissetmez ve acı duymazsınız.

Yağ aldırma ameliyatı sonrası hastanede kaç gün yatarım?

Tek bir bölgeye işlem yapıldıysa hastanede kalmayı gerektirmez. Daha fazla bölgeden yağ alımı olduysa bir gece hastanede kalmak daha konforlu olur.

Ameliyat sonrası hastaneden kendi arabamla ayrılabilir miyim?

Hastaneden çıkışta araç kullanmanızı önermiyoruz.

Yağ aldırma yaptırdıktan kaç gün sonra banyo yapabilirim?

Ameliyattan iki gün sonra duş alabilir ve isterseniz bunu her gün tekrarlayabilirsiniz.

Banyo yaparken korsemi çıkarmalı mıyım?

Evet. Banyo yaparken korsenizi çıkarmalı ve iyice kurulandıktan sonra yeniden giymelisiniz.

Ameliyat sonrası dikişler alınırken çok acı olur mu?

Eriyen dikişler kullanılacağı için dikiş aldırmanıza gerek kalmayacak ve herhangi bir acı oluşmayacaktır.

Vücudum yeni halini ne zaman alır?

İlk haftanın bitimiyle vücudunuzdaki farkı gözlerinizle görmeye başlayacaksınız. Tam anlamıyla şişliklerin ve ödemin yok olması ise ortalama iki ay sürer.

Kilo alırsam daha önce yağ alınan bölgelerim yeniden yağlanır mı?

Evet. Dengesiz beslenme ve yetersiz egzersiz sonucu kilo alımı yeniden yağlanmaya sebep olacaktır.

Liposuction fiyatı ne kadar?

Fiyat, yapacak doktorun tecrübe ve deneyimi, ameliyatın yapılacağı hastane ve kullanılacak teknik ve buna paralele kullanılacak cihazın ücreti, uygulanacak bölge sayısı ve alan genişliği, yaş, kilo gibi faktörlerle belirlenir. Sizin için en uygun miktarı belirleyebileceğimiz ücretsiz muayene için kliniğimize bekleriz. Dilerseniz, WhatsApp yoluyla bizimle iletişime geçebilir, liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hasta Yorumları

Op. Dr. Altan Yücetaş Liposuction estetiği konusunda hasta yorumları

Sizi Arayalım

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Altan Yücetaş - İletişim formu görseli