Kombine estetik yaptırmış siyah bikini giymiş kadın

Kombine Estetik

Kombine estetik ameliyatları ile yepyeni bir hayat…

Vücudunuzun farklı bölgelerinde sizi rahatsız eden problemler mi var?

O halde tanışalım, merak ettiklerinizi yanıtlayalım ve size özel uygulamalar hakkında konuşalım.

Deneyimlerimizden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Bilgi Al

Kombine estetik nedir?

Kombine estetik, “Estetik bir bütündür” anlayışını benimser ve estetik ameliyatların vücudun birden fazla bölgesine aynı zaman içinde uygulanmasıdır.

Kombine estetik ameliyatları ihtiyacınıza ve vücut uygunluğunuza göre doktorunuz tarafından belirlenir. Hastanın vücudunda onu rahatsız hissettiren tüm deformasyonlar için uygulanabilir. Genetik yapı ile ilgili problemler, kaza sonucu oluşan, yüksek miktarda kilo alış verişine ya da yaş almaya bağlı deformasyonlar aynı zaman içinde giderilebilir.

Kombine edilebilen ameliyatları, sizlere bir kaç örnekle açıklamak istiyorum.

Karın bölgesi sarkmalarında, yağ fazlalıklarında karın germe ameliyatı yapılır. Ancak bu müdahale sırasında bel bölgesindeki yağlanma artışı için liposuction yapılmazsa düz bir karına sahip olsanız da yan taraflarında şiş bir görüntü oluşur. Dolayısıyla estetik bir bütünlük sağlanamaz. Karın germe ve bel bölgesi liposuction, kombine estetik ameliyatı çerçevesinde yapıldığında, çok daha güzel ve estetik bir görüntü oluşturur.

Gebelik ve doğum yapma kadın vücudu için en büyük travmadır. Bu süreçte bir çok vücut bölgesinde problem oluşur. Göğüsler de sarkma, sönme şikayeti ile birlikte karın bölgesinde çatlaklar, sarkma görülür. Dolayısıyla bu problemlerin birlikte çözümlenmesi gereklidir.

Obezite cerrahisi sonrasında yüksek miktarda kilo kaybı sonucu oluşan sarkmalar da ise; karın germe, kol germe, göğüs dikleştirme veya bacak germe ameliyatları da kombine estetik kapsamında uygulanabilir.

Yine yüz estetiği olarak birçok kombine estetik ameliyat yapılabilir. Burun şekil bozukluğu ve nefes alma problemi olan kişilerde üst göz kapaklarındaki sarkma da düzeltilebilir. Bu sayede kişi olduğundan çok daha genç görünür. Yüz bölgesinde burun veya göz kapağı ameliyatları ile birlikte kepçe kulak problemi de bu operasyon da rahatlıkla tek anestezi altında yapılır. Aynı iyileşme süresi içinde 3 problem çözülür ve sosyal yaşama dönüş süresi daha kısa olur. İleri yaşlarda ise yüz germe, boyun germe, alın germe ve yüze yağ enjeksiyonu gibi operasyonlar bir arada kombine ameliyatlar olarak yapılabilir.

Vücudun farklı bölgelerindeki kişiyi rahatsız eden problemler kombine ameliyatlarla giderilebilir ve bu ameliyatlar vücudun belli bir bölgesinde yapılmak zorunda değildir. Yani, yüz estetiği kapsamındaki ameliyatlar ile vücut estetiğindeki ameliyatlar kombine edilebilir. Örneğin; meme büyütme ile burun ameliyatı veya meme büyütme, küçültme, dikleştirme ameliyatı ile liposuction ya da burun estetiği rinoplasti ile birlikte popo kaldırma ve karın germe operasyonları kombine estetik ameliyatlar olarak yapılabilir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Kombine estetik, vücudun farklı bölgelerindeki kişiyi rahatsız eden problemlerin, birlikte çözümlenmesini sağlar. Tek anestezi alma, iyileşme döneminin aynı süre içinde tamamlanması, maliyetin daha az olması başlıca avantajlarıdır. Ayrıca, ameliyatlarda oluşabilecek ağrı, şişlik, morarma ve ödem durumları, tek bir iyileşme döneminde gerçekleştiği için avantajdır.

İyileşme süreci, kombine estetiğin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Hangi bölgeye uygulanacak, hangi ameliyatlar birlikte uygulanacak gibi soruların cevaplarını ameliyat öncesinde doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Hastalarımın büyük bir kısmı yurt dışında yaşadığından ameliyat için zaman ayırmaları zor oluyor. Bu nedenle genel sağlık problemi olmayan bir çok hastam ile yıllardır kombine estetik ameliyatları gerçekleştirerek daha kısa sürede daha büyük bir estetik memnuniyete ulaşmaktayız. Birlikte yapılabilecek operasyonları, fiziksel muayene ve kan tahlilleri sonrasında, gereklilik veya hasta isteği üzerine birlikte belirlemekteyiz. Sonrasında bir ameliyat planı çıkarıyor, hastanede yapılan laboratuvar tahlilleriniz ve anestezi muayenenizin ardından tek bir operasyonla birçok bölgede estetik görünüm sağlıyoruz.

Bilgi Al

Detaylar için izleyin

Op. Dr. Altan Yücetaş, kombine estetik hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Kombine estetik fiyatları neye göre değişir?

Kombine estetik ameliyatların fiyatları hangi ameliyatların bir arada yapılacağına göre değişmektedir. Sitemizin iletişim kısmından mail veya WhatsApp yoluyla vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgelerin resimlerini gönderdiğiniz taktirde hem operasyon hakkında detaylı bilgi hem de sizin ihtiyaç duyduğunuz kombine estetik ameliyatların maliyeti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Kombine estetik ameliyat olanlarda, kişiyi mutsuz eden bölgesel birçok probleminin tedavisi sonrası; kişilerin sosyal hayatta daha aktif olduğu ve özgüvenlerinin arttığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla estetik cerrahinin yüz güldürücü operasyonlarından biridir.

Bize ulaşarak kombine estetik ameliyatlar nasıl yapılır, sonrası iyileşme süreci nasıldır? Kombine estetik ameliyat yaptıranlarda şişlik, morarma, ödem ne zaman geçer ve ücreti 2018 fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz muayeneniz esnasında kombine estetik ameliyat yaptıranların öncesi ve sonrası resimlerini görebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Kombine estetik yüz bölgesinde uygulanır mı?

Yüz estetiği olarak birçok kombine estetik ameliyat yapılabilir. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren burun şekil bozukluğu ve nefes alma probleminin olduğu birçok kişide, üst göz kapaklarındaki sarkıklık da düzeltilebilir. Bu sayede kişi olduğundan çok daha genç görünür. Yine yüz bölgesinde burun veya göz kapağı ameliyatları ile birlikte kepçe kulak problemi olan kişilerde bu operasyonlar rahatlıkla kombine ameliyat olarak tek anestezi altında yapılır. Aynı iyileşme süresi içinde sosyal yaşama dönülür. Daha ileri yaşlarda ise yüz germe, boyun germe, alın germe ve yüze yağ enjeksiyonu gibi operasyonlar bir arada kombine ameliyatlar olarak yapılabilir.

Birden fazla estetik ameliyata ihtiyacım var. Hem meme büyütme hem de burun estetiğini aynı zamanda yaptırabilir miyim?

Genel sağlık problemi olmayan bir çok hastamda, yıllardır kombine ameliyatları gerçekleştirerek daha kısa sürede daha büyük bir estetik memnuniyete ulaşmaktayım. Birlikte yapılabilecek operasyonlar fiziksel muayene ve kan tahlilleri sonrası, gereklilik veya hasta isteği üzerine doktoru eşliğinde belirlenir. Sonrasında bir ameliyat planı çıkarılır. Hastanede yapılan laboratuvar tahlilleriniz ve anestezi muayenenizin ardından tek bir operasyonla birçok bölgede estetik görünüm sağlanır.

Kombine estetik ameliyatı için işten kaç gün izin almam gerekir?

Kombine ameliyatların hangi bölgelerde uygulanacağına göre hastanede kalış ve iyileşme süresi değişmektedir. Sizi doğru bilgilendirebilmemiz için, lütfen bizimle iletişime geçin.

Kombine estetik ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Kombine estetik özel uzmanlık gerektiren bir ameliyattır. Estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Meme küçültme ameliyatı ile karın germe ameliyatı aynı zamanda yapılabilir mi ve fiyatı nedir?

Meme küçültme ameliyatları karın germe ameliyatı ile birlikte yapılabilir. Ancak öncelikle ihtiyacınız olan belirlenmelidir. Karın germe ameliyatı mı sizin için daha uygun yoksa mini karın germe işlemi mi buna ilk muayene sırasında karar verebiliriz. Yapılacak işlemler, operasyonun da fiyatını değiştirecektir.

Karın germe, popo kaldırma ve bacak inceltme tek ameliyatta yapılır mı, ameliyat ne kadar sürer?

Kombine ameliyatların süresi, yapılacak ameliyatlara göre değişir. Karın bölgenizdeki sarkmalar için mini karın germe yeterliyse, karın germe ameliyatından daha kısa sürecektir. Ya da aynı şekilde, bacak inceltme için liposuction yeterliyse, bacak/bacak içi germe ameliyatından daha kısa zamanda ameliyat sonlanacaktır. Size en doğru bilgiyi verebilmemiz için bizimle WhatsApp aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Meme dikleştirme, meme büyütme ve popo dikleştirme olmak istiyorum, kombine ameliyatla mümkün mü?

Meme büyütme ve meme dikleştirme ameliyatları, popo dikleştirme ile birlikte yapılabilir. WhatsApp aracılığıyla bize ulaşarak ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz. Genel sağlık durumunuz belirlendikten sonra ameliyat planlaması yapabiliriz.

Labioplasti, meme büyütme, doğum sonrası sarkma ve çatlaklarımı bir arada düzeltebilir miyim?

Labioplasti, meme büyütme ve karın germe ameliyatları kombine edilebilir. Ancak öncelikle genel sağlık durumunu bilmemiz gereklidir. WhatsApp aracılığıyla bize ulaşarak ücretsiz muayene için randevu alabilir, detaylı bilgilendirme isteyebilirsiniz.

Çocukluğumdan beri kollarımda ve sırtımda yağ birikmesi oluyor. Kilo versem de gitmiyor. İkisi birlikte tek bir ameliyatta yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Ancak öncelikle size muayene etmeli ve yapılacak ameliyatları belirlemeliyiz. Kollarınızdaki deri altı yağ tabakasının kalınlığı ve sarkma miktarına göre, kol germe ameliyatı mı gerekiyor yoksa liposuction uygulaması yeterli mi bunu belirlemeliyiz. WhatsApp aracılığıyla bize ulaşarak ücretsiz muayene için randevu alabilir ya da detaylı bilgi için sizi aramamızı isteyebilirsiniz.

Jinekomasti ve rinoplasti kombine ameliyat olarak yapılabiliyor mu?

Jinekomasti (erkekte meme büyümesi) ve rinoplasti (burun estetiği) kombine estetik kapsamında yapılabilen ameliyatlardandır.

Mide küçültme ameliyatı ile 65 kilo verdim. Şimdi çok zayıfım ve her yerim sarkıyor. Kombine estetik yaptırıp kol, meme, karın, bacak,kalça ve genital bölge ameliyatları olmak istiyorum.

Mide küçültme ameliyatı sonrası deride sarkmaların görülmesi normaldir. Yaş, boy, kilo bilgilerinizi bilmeden ve genel sağlık taraması sonuçlarınızı görmeden size yanıt vermem doğru olmaz. WhatsApp aracılığıyla bize ulaşarak ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz. Muayene sonrasında ameliyatların kaç aşamalı olacağına karar vererek ameliyat planınızı birlikte yapabiliriz.

Hamileyken kombine estetik ameliyatları yapılabilir mi?

Anne adaylarına bütün diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi, gebelik ve emzirme dönemi bitene kadar kombine estetik ameliyatlarını da önermiyoruz.

Sigara kullananlara kombine estetik yapılabilir mi?

Kombine ameliyatlar uzun sürer ve sigara, doku iyileşmesi ve yaraların kapanma hızını olumsuz etkiler, kısacası ameliyat sonrası iyileşme süreci uzar. Bu sebeplerden ötürü kombine ameliyat öncesi sigaranın bırakılması önerilir.

Kombine ameliyatlar pahalı mı?

Estetik ameliyatlar kombine olarak yapıldığında düşünülenin aksine daha ekonomiktir.

Burun estetiği ile yüz gerdirme birlikte yapılabilir mi?

Bu iki operasyonu birlikte yapmak teknik olarak mümkün olsa da hastanın hava yolu solunum sıkıntısı yaşamaması için önerdiğimiz bir kombine ameliyat değildir.

Burnumda kemer var, çenem de çok geride ve küçük. Aynı ameliyatla ikisi de düzeltilebilir mi?

Evet düzeltilebilir. Çene implantı kullanılabilir.

Genital estetik ve bacak germe birlikte yapılabilir mi?

Genital estetikle birlikte bacak germe önermiyoruz. Ancak genital estetik ile birlikte bacaklar için liposuction yapılabilir.

Hasta Yorumları

Op. Dr. Altan Yücetaş Kombine estetik konusunda hasta yorumları

Sizi Arayalım

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Altan Yücetaş - İletişim formu görseli