Göz kapağı estetiği ihtiyacı olan gözleri kapalı orta yaş üstü kadın

Göz Kapağı Estetiği Blefarolasti

Göz kapağı estetiği ile ışıldayan gözler…

Sizi yorgun, üzgün ve yaşlı gösteren etkilerden kurtulmak mı istiyorsunuz?

O halde tanışalım, göz kapağı estetiği hakkında merak ettiklerinizi yanıtlayalım ve size özel uygulamaları konuşalım.

Deneyimlerimizden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Bilgi Al

Göz kapağı estetiği (Blefarolasti) nedir?

Göz kapağında yapılan estetik ameliyatlara tıp literatüründe ‘Blefaroplasti’ denilmektedir.

Gözler iletişimde ilk teması sağlayan ve yüze anlam kazandıran en önemli organlardandır. Göz kapaklarının cildi çok incedir, bu yüzden çevrenin ve zamanın olumsuz etkilerinden çok çabuk etkilenirler.

Yüz bölgesindeki yaşlanma belirtileri 30’lu yaşlardan itibaren ilk olarak göz çevresinde kazayağı dediğimiz kırışıklıklar ve göz altında oluşan göz torbaları ile kendini gösterir. Bu durum zamanla üst göz kapaklarında cilt fazlalığıyla yani sarkmalar ve yoğun kırışmalar, alt göz kapaklarında ise göz altı torbaları, ciltte renk değişimi ve sarkmalar olarak gösterir.

Yüzün ifadesini bozarak yorgun, üzgün ve olduğundan daha yaşlı gösteren bu sorun, bazen çok ileri boyutlara ulaşarak görüş açısını azaltabilir, baş ağrısı hatta migren şikayetine yol açabilir. Görsellik dışında bir çok sağlık problemini de beraberinde getiren bu durumun tedavisi oldukça kolaydır.

Üst göz kapağı estetiği öncesi işaretleme yapılmış genç kadın

Üst ve alt göz kapağı estetiği hangi durumlarda yapılır?

Üst göz kapağı yaşlanma probleminin tedavisinde, kaşların durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Kaşlarda düşüklük varsa beraberinde bu problem de ameliyatlı ya da ameliyatsız kaş kaldırma estetiği ile rahatlıkla düzeltilebilir.

Alt göz kapağı sarkmalarında ve torbalanmalarında, deri fazlalıkları alınırken torbalanmaya yol açan fıtıklaşmış yağ dokusuna da müdahale yapılabilir. Yine gevşemiş olan alt göz kapağı bölgesindeki kaslar da sıkılaştırılarak çok daha iyi sonuç elde edilir.

Bilgi Al
Göz kapağı estetiği sonucu görünüm

Göz kapağı ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Üst veya alt göz kapağı ameliyatına hazırlık sürecinde;

Bu operasyonların 10 gün öncesinden 1 hafta sonrasına kadar vitaminlerin, balık yağı yani omega 3 tabletlerinin, aspirin, yeşil çay, özellikle arginine ve ornitine içeren sporda kullanılan destek ürünlerinin kullanımına ara verilmelidir. Bu ürünler, kanama ve morlukları arttırmaktadır.

Sigara kullanımı ise hem kötü izlere neden olur hem de yara açılmasına yol açabilmektedir. O nedenle en az iki hafta öncesinden itibaren mümkünse bırakılmalı yada çok azaltılmalıdır.

Yüksek tansiyonu ve şeker hastalığı olan kişilerde bu operasyon öncesi mevcut şikayetlerinin düzeltilmesi, kan şekerinin ve tansiyonun normal sınırlara getirilmesi gereklidir.

Bilgi Al

Detaylar için izleyin

Op. Dr. Altan Yücetaş, göz kapağı estetiği (Blefarolasti) hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Üst ve alt göz kapağı estetik ameliyatı nasıl yapılır?

Göz kapağı ameliyatlarında doğal çizgileri izleyen kesiler yapılır.

Üst göz kapağında (Upper blepharoplasty) kapak kıvrımında, alt kapakta( lower blepharoplasty ) ise hemen kirpiklerin altında bulunan çizgilere yapılan kesilerin izleri cildin ince olmasının avantajıyla cilt rengine çok kısa zamanda yaklaşarak belirsiz hale gelir.

Üst göz kapağı operasyonu ortalama 30 dakika sürerken alt göz kapağı 45-60 dakika sürer.

Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

 •  Üst ve/veya alt göz kapağı operasyonlarının bitiminde, gözü tamamen kapatmayan küçük steril bantlar pansuman için kullanılır. Bu bantlar 3 gün sonra yenilenerek beşinci gün alınır.
 • Operasyondan sonra şişlik, ödem ve morlukları azaltmak için iki gün önerilen şekilde buz uygulamak gerekir.
 • İlk gün hafif sızıntı şeklinde kanama olabilir. Bu çok doğaldır.
 • Ağrı neredeyse olmaz. Konforlu bir ameliyat sonrası dönem olur.
 • İlk 3 gün operasyon bölgesi ıslatılmamalıdır. 3. gün kontrolünden sonra banyo yapılabilir.
 • Üst ve alt göz kapağı operasyonu sonrasında sosyal yaşama dönüş 1 haftada gerçekleşir.
 • 2. haftadan itibaren makyaj yapılabilir.

Göz kapağı estetik ameliyatının fiyatları neye göre değişir?

Göz kapağı estetiği fiyatları; üst göz kapağına mı, alt göz kapağına mı yoksa her ikisine birden mi uygulama yapılacağı sorusunun yanıtına göre değişmektedir.

Bazen göz kapağındaki problem kaş düşüklüğünden de kaynaklanabilmektedir. Öncelikle rahatsızlığın sebebi belirlenmelidir. Göz kapağı estetiğinin yanı sıra kaş düşüklüğü de giderilecekse bu durum ameliyatın fiyatının belirlenmesinde etkin olacaktır.

Sitemizin iletişim kısmından mail veya WhatsApp yoluyla bize ulaşarak, göz çevrenizin fotoğrafını gönderebilir size özel uygulamalar hakkında bilgi alabilir, üst ve alt göz kapağı estetiği fiyatları ve operasyon süreciyle ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Üst ve alt göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Göz kapağı ameliyatlarında doğal çizgileri izleyen kesiler yapılır. Üst göz kapağında (Upper blepharoplasty) kapak kıvrımında, alt kapakta( lower blepharoplasty ) ise hemen kirpiklerin altında bulunan çizgilere yapılan kesiler yapılarak uygulanır.

Üst ve alt göz kapağı estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Üst göz kapağı operasyonu ortalama 30 dakika sürerken alt göz kapağı 45-60 dakika sürer. Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir.

Üst ve alt göz kapağı yaptıranlarda ameliyat sonrası çok ağrı olur mu?

Ameliyat sonrası ağrı neredeyse olmaz. Konforlu bir ameliyat sonrası dönem olur.

Göz kapağı estetiği sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

Üst ve alt göz kapağı operasyonu sonrasında sosyal yaşama dönüş 1 haftada gerçekleşir. Makyaj ise 2. haftadan itibaren yapılabilir.

Göz kapağı estetiği için yaş sınırı var mıdır?

Göz kapağı estetiği, üst göz kapağında genetik olarak veya yaşlanmaya bağlı deri fazlalığı oluşmuşsa genellikle 30’lu yaşlardan itibaren yapılır. Alt göz kapağındaki sorunlar; torbalanma ya da deri fazlalığı genellikle 40’lı yaşlardan itibaren belirginleşir. Bu yaştan itibaren yapılması daha uygundur.

Göz kapağı ameliyatlarından sonra iz kalır mı?

Göz kapağı ameliyatlarında doğal çizgileri izleyen kesiler yapılır. Üst göz kapağı için kapak kıvrımında, alt kapakta ise hemen kirpiklerin altında bulunan çizgilere yapılan kesilerin izleri cildin ince olmasının avantajıyla, çok kısa zamanda cilt rengine yaklaşarak belirsiz hale gelir.

Üst ve alt göz kapağı için estetik ameliyatları hangi doktorlar yapar?

Üst ve alt göz kapağı operasyonlarını estetik cerrahlar yapmaktadır. Doktorunuzu seçerken, bu ameliyatlarda deneyim sahibi olmasına dikkat ediniz.

Göz kapağı ameliyatı niçin yapılır?

Göz kapağı ameliyatı sadece estetik amaçla yapılmaz. Doğuştan ya da yaşa bağlı olarak oluşabilen göz kapağı sarkması, hastanın görme duyusunu ciddi olarak etkiler. Daha iyi ve net görüşe sahip olabilmesi için göz kapağı ameliyatları sağlık açısından gereklidir. Ayrıca, hastada göz kapağı üzerinde oluşan cilt tümörleri söz konusu ise yine cerrahi müdahale gerekebilir.

Ameliyat sonrasında şişlik ve morluk olur mu?

Göz kapağı estetiği ameliyatından sonra, gözlerin etrafında az miktarda ödem ve kızarıklık oluşabilir. 2. ve 3. günlerde şişlikler azalmaya başlar. İlk hafta kontrolünde dikişler ve bantlar alınır ve hasta normal bir görünüme kavuşmuş olur.

Ameliyatta hasta bayıltılır mı?

Göz kapağı estetiği ameliyatları, hastane koşullarında, bir anestezi uzmanının gözetiminde, lokal ya da genel anestezi altında ve ameliyathanede yapılır.

Kontakt lens kullananlar göz kapağı düşüklüğü ameliyatı olabilir mi?

Göz kapağı düşüklüğü şikayeti ile Blefarolasti ameliyatı olan hastalar, operasyondan 1 hafta sonra lens kullanımına başlayabilir.

Hasta Yorumları

Op. Dr. Altan Yücetaş Göz kapağı estetiği konusunda hasta yorumları

Sizi Arayalım

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Altan Yücetaş - İletişim formu görseli