En İyi Burun Estetiği Doktoru Kimdir?

en iyi burun estetiği doktoru kimdir

Burun estetiği hastalar için çok önemli bir operasyondur. Burun bölgesinde yaşanan şekil bozuklukları sağlık sorunlarına yol açabileceği gibi estetik açıdan da kişiyi rahatsız eder. Bu yüzden operasyon sonunda doğru sonuçları alabileceğiniz en iyi burun estetiği doktoru seçimi yapmanız çok önemlidir.

Estetik operasyonlar büyük tecrübe, bilgi ve teknolojik alt yapı gerektirmektedir. Ayrıca bir estetik operasyonda en doğru sonucu yakalayabilmek için estetik bir bakışa sahip olmak da gerekir.  Deneyim, estetik bakış ve bilgi gibi unsurları bünyesinde toplayan bir doktor en iyi estetik doktorları arasında gösterilebilir.

Burun estetiği için bir doktor seçerken referanslardan kendinizi rahat hissetmenize kadar her türlü detaylı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Burun estetiği işlemleri hasta açısından basit ve konforlu süreçlerdir.

Aynı durumu hekim için söylemek doğru olmaz. Bir burun estetiği işlemi estetik alanında uzman olan doktorlar için en zorlu ameliyatlar arasında yer alır. Bu yüzden etkili sonuçlar için en doğru doktorla çalışmak gerekir.

Burun estetiği doktoru hangi kriterlere sahip olmalıdır?

Burun estetiğinde istenen sonuçların alınabilmesi adına doktorun da bazı kriterler taşıması gerekiyor. Bu kriterleri taşıyan doktorlar hasta için en iyi burun estetiği doktoru olarak nitelendirilebilir.

Burun estetiği doktorunun taşıması gereken kriterler şöyle sıralanabilir;

 1. Burun alanında uzmanlığı olmalıdır

Burun estetiği yapacak olan uzmanlar plastik cerrahi ve burun alanında uzman olmalıdır. İki branştaki doktorlar birlikte hareket ettiğinde burun estetiğinde en etkili sonuçlar alınabilir. Sizin için en doğru burun estetiği doktoru arayışında burun uzmanlığı yanında estetik açıdan da uzman olmasına dikkat etmelisiniz.

 1. Hastayla olumlu bir iletişim kurabilmelidir

Estetik operasyonlarda iletişim çok önemlidir. Onlarca kişi için en iyi burun estetiği doktoru olarak görülen bir kişi sizinle iletişim kuramayabilir. Bu yüzden korkularınızı ve kaygılarınızı anlayan doktorlarla çalışın. Sizi yönlendirmesinin yanında ameliyat öncesi ve sonrası sizi rahatlatacak ve doğru yönlendireceğinize inandığınız uzmanlardan burun estetiği desteği alın.

 1. Güçlü referanslara sahip olmalıdır

Burun estetiği uzmanlık gerektiren bir plastik cerrahi alanı olduğu için güçlü referanslara sahip doktorları tercih edin. Burun estetiği alanında benzer ameliyatlar konusunda tecrübesi olacak doktorlar sizin için daha doğru olacaktır.

Çevrenizden ve internet üzerinden en iyi burun estetiği doktor konusunda fikir alabilirsiniz. Ancak doktorun güçlü referanslara sahip olması her zaman sizin için en iyisi olacağı anlamına gelmez. Özellikle ünlülerin gittiği doktorlara araştırmadan ve görüşmeden burun estetiği için başvurmayın.

 1. Kişiye özel tedaviler planlamalıdır

Burun estetiği tedavisi kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden burun estetiği yapacak doktorun size özel bir tedavi planı oluşturabilecek donanımlara sahip olması gerekir. Ayrıca daha önce burun estetiği alanında geçirdiği operasyon sayısını da dikkate alabilirsiniz.

 1. Hasta doktora güven duymalıdır

en iyi burun estetiği doktoru

Burun estetiği ameliyat yüz ile doğrudan ilgili olduğu için çok titiz yaklaşılması gereken bir ameliyattır. Her ameliyatta olduğu gibi burun estetiğinde de bazı risk faktörleri bulunur. Bu yüzden  burun estetiğinde hasta doktora mutlaka güven duyabilmelidir.  En iyi burun estetiği doktoru sizin en çok güven duyabildiğiniz kişi olacaktır.

 1. Hastaya öncesi/sonrası şeklinde örnekler sunabilmelidir

Burun estetiği için doktor seçimi yaparken yaptığı operasyonların sonuçlarını görmek isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken uzmanın öncesi/sonrası şeklinde fotoğraflarını istemek olabilir. Sizler doktorun daha önce yaptığı ameliyatlarda elde ettiği sonuçları görerek sizin tedavinizdeki performansı hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.

 1. Hastaya operasyon sonrası oluşacak görüntüyü izletebilmelidir

Estetik alanında yaşanan yeni gelişmeleri kullanan doktorlar her zaman bir adım önde olacaktır. Hasta olarak sizlere çeşitli görüntüleme yöntemleri sayesinde bilgisayar üzerinde sonucun nasıl olacağını gösterecek bir doktorla çalışmalısınız. Operasyon sonrası ortaya çıkacak görüntüyü gördüğünüzde sizler de gerçekçi yorumlar yapmaya başlayabilirsiniz.

 1. Hastanın bütçesine uygun burun estetiği fiyatları olmalıdır

Burun estetiği fiyatları çok değişken bir aralıktadır. Bu yüzden burun estetiği yaptırırken sizin bütçenize uygun fiyatlar sunacak doktoru seçmelisiniz. Güven duyduğunuz uzmanlar arasında sizlere en uygun bütçeyi belirten doktorlarla çalışabilirsiniz. Ancak burun estetiğinde net fiyat muayene sonrası verilir. Çünkü burun estetiği uygulamaları kişiye özel planlanmalıdır. Tedavi kişiye özel olacağı için  fiyatlar da farklı olabilir.

En iyi burun estetiği doktoru pahalı olan mı?

Estetik uygulamalarda yapılan en büyük hatalardan biri pahalı tedavinin en kaliteli olduğunun düşünülmesidir. Unutmayın, en iyi burun estetiği doktoru en yüksek fiyatı veren olmayacak. Genellikle hastalar en yüksek tutarlarla çalışan doktorların kaliteli olduğunu düşünürler.

Bir hasta için en iyi burun estetiği doktoru güven duyduğu, kendini rahat ifade ederek kaliteli bir iletişim kurduğu ve bütçesine uygun olan doktordur. Ayrıca en iyi doktoru değerlendirirken tecrübeyi de mutlaka dikkate almalısınız. Bazı doktorlar çok yüksek bütçelerle çalışmasına karşın burun estetiği alanında deneyimleri düşük olabilir.

Ünlülerin gittiği doktor en iyi burun estetiği doktoru mu?

Burun estetiği ve diğer estetik işlemler ülkemizde ünlüler tarafından çok tercih edilmektedir. Özellikle sosyal medyada ünlülerin değişiminden sonra doktorları merak konusu olur ve tercih edilme sıklığı artar. Ancak en iyi burun estetiği doktoru ünlülerin gittiği doktor olmayabilir. Ünlüler bazı doktorların reklamını da yapabilir. Bu yüzden popüler kültüre göre doktor seçimi yapmamaya çalışın.

Altan Yücetaş hakkında bilmek istedikleriniz

İlk orta ve lise eğitimini dereceyle Adana’da tamamladıktan sonra 1992-1999 yılları arasında Eskişehir Tıp Fakültesinde eğitim görerek tıp doktoru oldu. Aynı yıl, Dicle Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ana bilim dalında estetik, mikro cerrahi, konjenital(doğumsal) anamoliler, yanık tedavisi ve cerrahisi, yüz kırıkları, el cerrahisi, doku nakilleri, baş ve boyun cerrahisi, sinir- kas nakilleri ameliyatlı ve ameliyatsız estetik cerrahi konusunda eğitimine başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

İletişim bilgileriniz bırakın biz bizi arayalım.

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  0(541) 233 9313