Burun Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Burun Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Burun estetiği, burun bölgesinde doğuştan gelen, sonradan belirli durumlara bağlı görülen ya da memnun olunmayan durumlarda gerçekleştirilen müdahalelerdir.  Burun bölgesindeki birçok sorunu ve estetik kaygıyı bu işlem sayesinde giderebilirsiniz.   Ülkemizde her yıl çok sayıda başarılı burun estetiği operasyonları yapılabilmektedir.  Burun bölgesi için tercih edilebilecek çok sayıda operasyon vardır. Doktorunuz fiziki muayene sonrasında taleplerinizi yerine getirebileceği bir tedavi planı uygulamaya alacaktır.

Burun bölgesine yapılan cerrahi işlemlerde yüze ve buruna estetik bir görünüm sağlamak esastır.  Yapılacak müdahalede hastanın mevcut sorunu ve talebi operasyonu şekillendiren temel etmendir.  Bu işlem küçültme ya da büyütme şeklinde yapılabilir. Rinoplasti olarak da adlandırılan burun estetiğinde burun bölgesinin diğer bölgelerle uyumlu çalışması ya da estetik anlamda talep edilen görünümün ortaya çıkması amaçlanır. Operasyon sırasında kesilerin tamamına yakını burun içinden yapıldığı için operasyondan sonra bir iz kalma durumu olmaz.

Burun estetiği fiyatları; hastanın talebine, yapılacak operasyona, doktorun tecrübesine, sağlık merkezinin durumuna göre değişir.  Bu operasyonun fiyatlarının belirleyen birçok etmen vardır.  Burun operasyonları gelişmiş teknolojiler kullanılarak yapıldığı için son derece konforlu bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında doktorunuz sizi yönlendirecektir.  En önemli şikayet operasyondan sonra burun çevresinde morluk olsa da bu problem geçicidir. Ameliyat sırasında gerekli önlemler alındığı için hiçbir ağrı yaşamazsınız.

Bu içeriğimize göz atmak ister misiniz: Burun Estetiği – Rinoplasti

Şimdi sizlere burun operasyonlarında fiyatların neye göre belirlendiğini yazalım;

Burun estetiği fiyatları neye göre belirlenir?

Burun estetiği fiyatları çok sayıda unsur dikkate alınarak belirlenir. Hastaların talepleri ya da sağlık merkezleri politikasına göre arada fiyat farkı olabilir. Bu yüzden sizlere burun estetiği fiyatlarına etki eden temel etmenlerden bahsedelim.

 • Ameliyatın yapıldığı yöntem

Burun operasyonlarında doktorlar birçok yönteme başvurabilirler. Hastanın durumu ve talebi kullanılacak yöntemi belirlemede temel etmendir. Bu yüzden öncelikle doktorunuz muayene yapar ve fiziki muayene yapıldıktan sonra sizin talepleriniz de dinlenir.  Tüm bu bilgilere göre burun ameliyatında kullanılacak yöntem belirlenir. Ameliyat yöntemi fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Her operasyonun süreci farklı olduğu için maliyeti de farklıdır.

 • Yapılan operasyon sayısı

Rinoplasti ameliyatlarında istenene sonucu almak için tek bir operasyon yeterli olmayabilir. İstenen sonuca ulaşmak için birkaç farklı yöntem uygulanması gerekebilir. Doktorunuz planladığı ve talep ettiğiniz estetik görünüme ulaşabilmek için yapacak operasyon sayısını da belirler.  Burun estetiği fiyatları belirlenirken operasyon sayısı da dikkate alınır.

 • Ameliyatı yapacak doktorun tecrübesi

Burun estetiğinde Türkiye’de ve dünyada başarılı uygulamalar yapılmaktadır.  İstediğiniz estetik görünüme kavuşmanız için başarılı bir cerrahtan destek almanız gerekiyor.  Bazı cerrahlar istediğiniz yöntemlerde başarılı olamayabilir.  Burun estetiği konusunda uzman doktorlarla başarı sonucunu yükseltebilirsiniz.   Tecrübe durumu yükseldikçe fiyatlar da değişecektir.

 • Hastanın kalacağı gün sayısı

Burun estetiğinde daha çok genel anestezi yöntemleri kullanılır. Genel anestezi operasyonlarında hastalar birkaç gün müşahede altında kalabilir.  Hastanede kalma gün sayınıza göre fiyatlar değişecektir.

 • Tercih edilen ek estetik uygulamalar

Estetik operasyonlarda hastaların taleplerini yerine getirmek için kombine uygulamalar yapılabilir. Mesela burun estetiğiyle birlikte yüz gerdirme ya da dudak operasyonları yaptırılabilir. Hasta başka ek estetik uygulamalar tercih ederse fiyatlar değişecektir.

 • Kullanılan anestezi türü

Estetik bir operasyon geçiriyorsanız kullanılacak anestezi türü de fiyatlarda belirleyicidir. Burun ameliyatı genel anestezi ile yapılmaktadır. Genel anestezi ve lokal anestezi sonrası süreç değişmektedir.   Anestezi türünün fiyatlar üzerinde belirli bir etkisi vardır.

 • Burun estetiğinde kullanılan malzeme ve ekipmanlar

Estetik ameliyatların tamamında olduğu gibi burun estetiğinde de belirli malzeme ve ekipmanlara ihtiyaç vardır. Malzemelerin önemli bir bölümü yurtdışından geldiği için dövizle satın alınmaktadır. Malzemenin markası ve kalitesi fiyatı üzerinde doğrudan etkilidir. Malzemelere göre estetik operasyonun toplam tutarı da değişecektir.

 • Kur farkı

Burun estetiği operasyonlarında kullanılan ekipmanlar ve getirilen cihazlar döviz üzerinden alındığı için doktorların önemli bir bölümü fiyatlandırmasını Dolar ve Euro üzerinden belirler. Bu yüzden TL ile diğer para birimleri arasındaki güncel fark fiyatı etkileyebilir. Bazı durumlarda kredi kartı ödemelerinde ek tutar istenebilmektedir.

 • Sağlık merkezinin kalitesi

Burun estetiği birçok sağlık merkezinde yapılmaktadır.  Sağlık merkezinde görev yapan ekibin kalitesi ve ameliyathane donanımı da burun estetiği fiyatları üzerinde belirleyicidir.  Burun estetiği konusunda kaliteli bir sağlık merkezi ve tecrübeli bir doktor sizlere istediğiniz sonuçları verecektir.  Sağlık merkezindeki son teknoloji cihazlar da operasyonun başarısı üzerinden doğrudan etkilidir.

 • Lokasyon

Burun estetiği ülkemizde birçok şehirde ve semtte yapılmaktadır. Ancak sağlık merkezinin bulunduğu şehir ve bölge de fiyatlar üzerinde etkilidir. Lüks semtlerde burun estetiği fiyatları daha fazla olabiliyor. Ayrıca sağlık merkezinin bulunduğu şehirdeki ortalama estetik fiyatları da belirleyici olacaktır.

Burun estetiği fiyatları nedir?

Burun estetiği fiyatları yukarıda belirlediğimiz etmenlere göre değişmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan kanunlar kapsamında web sitemiz üzerinden fiyat tutarı yazamıyoruz.  Fiyat bilgisi alabilmek için bizimle iletişime geçerek randevu oluşturmanız gerekiyor.

Fiziki muayene sonrasında doktorlar taleplerinizi de dinleyerek burun estetiği fiyatları hakkında sizlere net bir tutar belirtebilir. Burun estetiğinde ameliyat kişiye göre planlanır. Bu yüzden de ameliyat fiyatları da kendine hastır. Bazı durumlarda ikinci ya da üçüncü olarak düzeltme operasyonları yapılabilir. Düzeltme işlemleri daha uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Fiyat tutarları hakkında kurumumuzla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Altan Yücetaş hakkında bilmek istedikleriniz

İlk orta ve lise eğitimini dereceyle Adana’da tamamladıktan sonra 1992-1999 yılları arasında Eskişehir Tıp Fakültesinde eğitim görerek tıp doktoru oldu. Aynı yıl, Dicle Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ana bilim dalında estetik, mikro cerrahi, konjenital(doğumsal) anamoliler, yanık tedavisi ve cerrahisi, yüz kırıkları, el cerrahisi, doku nakilleri, baş ve boyun cerrahisi, sinir- kas nakilleri ameliyatlı ve ameliyatsız estetik cerrahi konusunda eğitimine başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

İletişim bilgileriniz bırakın biz bizi arayalım.

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  0(541) 233 9313