Yüzünün yarısı botoks ile kırışık tedavisi yapılmış orta yaştaki bir kadın

Botoks İle Kırışık Tedavisi

Botoks ile kırışık tedavisi için en başarılı sonuçlar…

Yepyeni bir görünüme kavuşmak için sabırsızlanıyor musunuz?

O halde tanışalım, botoks ile kırışık tedavisi hakkında merak ettiklerinizi yanıtlayalım ve size özel uygulamaları konuşalım.

Deneyimlerimizden faydalanmak için İstanbul’daki merkezimizle hemen iletişime geçin.

Bilgi Al

Botoks ile kırışık tedavisi nedir?

Botoks ile kırışık tedavisi, botoksun en fazla yapıldığı alandır. Alın bölgesinde derin kırışıklıklar, yaşla birlikte düşen kaşlar, göz çevresinde artan kaz ayağı çizgileri, alnın ortasında kaş çatma alışkanlığı sonrasında oluşan mimik çukuru, burun ya da dudak üstünde oluşan çizgiler, kırışıklar.. Her biri mutsuzluk sebebi olabilir. Aslında bu durumlardan bir botoks uygulaması ile kolayca kurtulmak mümkündür.

Detaylar için izleyin

Op. Dr. Altan Yücetaş, botoks ve botoks ile kırışıklık tedavisi hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Kaş arasında oluşan çizgilere botoks uygulaması

Botoks ile kırışık tedavisi nasıl yapılır?

Botoks, ameliyatsız estetik uygulamaları içinde en sık yapılanlardan biridir. Küçük enjeksiyonlarla yapılan ve yaklaşık 5 dakika süren ağrısız bir işlemdir.  Etkisi 3. gün başlar, 7.-10. günler de tam olarak oluşur. İşlem sonrası başı öne eğmemek, sıcak duş almamak ve spor yapmamak gerekir.
Ertesi günden itibaren ise her şey serbesttir. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise; botoks işlemini yapan kişinin estetik rekonstrüktif ve plastik cerrahi doktoru olmasıdır.

Botoks öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Botoks, yaptıranlarda yapılan bilimsel çalışmalar botoks ile kırışıklık tedavisi sonrası; kişilerin sosyal hayatta daha aktif olduğu ve özgüvenlerinin arttığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla estetik cerrahinin yüz güldürücü ve ameliyatsız işlemlerinden biridir.

Ancak, uygulama sonrasında kaş düşüklüğü, görme problemi ve diğer yan etkileri yaşamak istemiyorsanız, işlemi yapan kişinin kim olduğuna mutlaka dikkat etmelisiniz!

Botoks fiyatları neye göre değişir?

Botoks ile kırışık tedavisi fiyatları, kullanılacak botoks miktarına göre değişmektedir. Uygulama birden çok bölgenin tedavisi için yapılacaksa daha fazla miktarda botoks kullanmak gerekir. Sitemizin iletişim kısmından mail veya WhatsApp yoluyla bize ulaşarak botoks ile kırışıklık tedavisi maliyeti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Botoks ile kırışıklık tedavisi nasıl yapılır?

Botoks ile kırışıklık tedavisi, uygulanacak bölge başına yaklaşık 5 dakika süren ağrısız bir işlemdir ve mutlaka estetik rekonstrüktif ve plastik cerrahi doktoru tarafından uygulanmalıdır.

Botoks sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Botoks uygulaması sonrası 1 gün dikkatli olmak, işlem sonrası başı öne eğmemek, sıcak duş almamak ve spor yapmamak gerekir. Uygulamanın ertesi günden itibaren ise her şey serbesttir.

Botoks etkisi ne zaman başlar?

Etkisi 3. gün başlar, 7 ile 10 gün arasında tam olarak oturur.

Botoks ne sıklıkla tekrarlanabilir?

Botoksun etki süresi 3-6 aydır. Etkisini yitirdikten sonra rahatlıkla tekrarlanabilir.

Botoks için yaş sınırı var mıdır?

Botoks için yaş sırı yoktur. 18 yaştan itibaren rahatlıkla yapılabilir.

Botoks fiyatları neye göre değişir?

Botoks uygulanacak bölgelerin sayısı ve kırışıklıkların derinliği, kullanılacak olan botoks miktarını değiştirir. Botoks uygulamalarındaki fiyat belirleyici etmen, kullanılan botoksun miktarıdır.

Botoks uygulamalarını hangi doktorlar yapar?

Botoks işlemini yapan kişinin mutlaka estetik rekonstrüktif ve plastik cerrahi doktoru olması gerekmektedir.

Botoks uygulamalarının riski var mıdır?

Vardır. Uzman olmayan kişiler tarafından yanlış uygulanan botoks, kaş düşüklüğü, görme problemi ve diğer bazı yan etkileri yaşamanmasına neden olabilir.
İşlemi yapan kişinin estetik rekonstrüktif ve plastik cerrahi doktoru olduğundan, lütfen emin olun!

Botoks nasıl etki eder, ne işe yarar?

Botoks uygulaması sonucu, kas geçici olarak kasılmayı bırakır ve mimik çizgilerini oluşturan kasılma ortadan kalkar. Kozmetik endüstrisinde sıklıkla kullanılma sebebi ise, botoksun mimik çizgileri ve kırışıklıkları üstünde yaptığı bu olumlu etkidir.

Botoks hangi sorunlarda etkili oluyor?

Botoks ile kırışık tedavisi, botoksun en fazla uygulandığı alandır. Alın bölgesinde derin kırışıklıklar, yaşla birlikte düşen kaşlar, göz çevresinde artan kaz ayağı çizgileri, alnın ortasında kaş çatma alışkanlığı sonrasında oluşan mimik çukuru, burun ya da dudak üstünde oluşan çizgiler, kırışıklar..

Botoks yapılan bölgede şişlik olur mu?

Botoks, bir dolgu maddesi olmadığı için botoks yapılan bölgede herhangi bir şişlik gözlemlenmez. Uygulama yapılan bölgedeki kasların gevşemesi çizgileri ve kırışıklıkları hafifletir ve böylelikle yüzde daha dingin, dinlenmiş ve gençleşmiş bir görünüm oluşur.

Botoks işlemi nasıl uygulanıyor?

Botoks ile kırışıklık tedavisi, uygulanacak bölge başına yaklaşık 5 dakika süren ağrısız bir işlemdir ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmaması için mutlaka estetik rekonstrüktif ve plastik cerrahi doktoru tarafından uygulanmalıdır.

Botoksun yan etkisi var mı?

Botoks uygulamaları çok uzun yıllardan beri hem tedavi hem de kozmetik amaçlı olarak yapılmaktadır. Konunun uzmanı olan yetkin kişilerce uygulandığında son derece güvenli bir yöntemdir ve botoksun herhangi bir yan etkisi yoktur. Eğer botoks tedavi amaçlı uygulanıyorsa, tedavinin çeşidine göre hastaya daha yüksek dozlar verilmesi gerekebilir. Ancak bu tip yüksek doz kullanımında bile bir yan etkiye bu güne kadar rastlanılmamıştır.

Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Kişiden kişiye ve uygulama yapılan bölgeye enjekte edilen dozun miktarına göre farklılıklar gösterse de, botoks enjeksiyonlarının etkisi ortalama 4-6 ay kadar devam eder.

Botoks yılan zehiri midir?

Halk arasında botoksun yılan zehirinden yapıldığı ile ilgili bir söylenti olduğu doğrudur. Ama bu, yanlış bilinen ve dilden dile yayılmış olan bir söylentidir.

Botoks, yılan, akrep, örümcek vb. bir hayvanın zehiri değildir. Botoks laboratuvar ortamında üretilen ve ilaç formunda hazırlanmış bir bakteri türüdür.

Botoksun etkisini kaybettiği nasıl anlaşılır?

Botoks etkisini kaybedince, uygulama yapılan bölge eski halini alır. Aynı bölgeye düzenli olarak botoks uygulandığında, etkilerinin daha uzun süre devam ettiği de bilinen bir gerçektir.

Botoks için en uygun yaş kaçtır?

Botoks için maksimum yaş sınırı yoktur ve 18 yaşından itibaren rahatlıkla uygulanabilir. Ancak, çizgiler derinleşmeden uygulanan botoks tedavisi daha başarılı sonuçlar verir. İlerlemiş yaşlarda veya çok derinleşmiş çizgilere sahip bireyler de ise, botoks tedavisi yanında dolgu enjeksiyonları da kullanılabilmektedir.

Botoks yaptırmanın herhangi bir riski var mı?

Botoksun en büyük riski, estetik rekonstrüktif ve plastik cerrahi doktoru olmayan bir kişi tarafından uygulanmasıdır.

Uzman olmayan kişilerce uygulanan botoks, gergin kaşlara, ifadesiz bakışlara ve bir türlü yerinden oynamayan mimiklerin oluşmasına neden olur. Yine aynı durumda, doku zedelenmesi, göz kapağı düşmesi ve istenmeyen başka durumlarda meydana gelebilmektedir.

Bu sebeple; botoks uygulaması için mutlaka ve mutlaka bir estetik rekonstrüktif ve plastik cerrahi doktoruna danışmanızı öneririz.

Estetik dışında botoks hangi amaçlarla kullanılabilir?

Migren, kronik baş ağrısı, aşırı terleme, spastik felç, yüz felci, şaşılık gibi problemlerin tedavisinde kulanılmaktadır.

Botoks kimlere uygulanamaz?

Hamile kadınlara, kas hastalığı olan bireylere ya da kanama ve pıhtılaşma problem olan hastalara botoks uygulaması yapılamaz.

Erkekler de botox yaptırabilir mi?

Botoks (botox) hem kadınlar hem de erkekler için, tedavi ya da estetik amaçlı olarak uygulanabilmektedir.

Hasta Yorumları

Op. Dr. Altan Yücetaş Botoks estetiği konusunda hasta yorumları

Sizi Arayalım

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Altan Yücetaş - İletişim formu görseli