Pembe spor kıyafeti giymiş bale yapan genç kız

Bacak İçi Estetiği

Bacak içi estetiği ile mutlu eden sonuçlar…

Bacak derisinde oluşan sarkmalardan kurtulmak mı istiyorsunuz?

O halde tanışalım, bacak içi germe ameliyatları hakkında merak ettiklerinizi yanıtlayalım ve size özel uygulamaları konuşalım.

Deneyimlerimizden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Bilgi Al

Bacak içi estetiği nedir?

Sık kilo alıp vermek veya mide ameliyatı obezite cerrahisi sonrasında hızlı kilo kaybı nedeniyle, yaşlanma sürecine bağlı olarak yerçekiminin etkisi ile ya da genetik sebeplerle derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalması sonucu bacaklarda sarkmalar meydana gelir.
Bacak derisinde oluşan sarkma fazla ise maalesef spor yaparak sıkılaştırılamaz. Böyle bir durumla karşılaşıldığında bacak içi germe ameliyatı yapmak gerekir.

Ameliyatta uygulanacak olan yöntemler, bacaklarda oluşmuş deformasyonun miktarıyla ve deri altı yağ dokusunun kalınlığı ile ilgilidir.
Hafif deformasyonlu bacaklarda, liposuction veya vaser liposuction ile var olan problem giderilebilirken, sarkmanın çok olması durumunda bacak içi germe ameliyatı ile fazla derinin çıkartılması şarttır.

Obezite cerrahisi sonrasında verilen yüksek kilolar sonucu, sarkma miktarı çok ama deri altı yağ dokusunun kalınlığı hala fazla ise cerrahınız önce liposuction yöntemlerinden uygun olan ile yağı alarak daha sonra fazla deriyi çıkartmayı da tercih edebilir.

Bacak derisindeki sarkma çoğunlukla uyluk derisinde olur. Yaşlanma sürecine bağlı sarkmalar, genellikle bacak içi üst kısmında bacak derisinin en ince olduğu yerde görülür. Kilo kaybına bağlı olarak meydana gelen sarkmalar ise kasıktan ayak bileğine kadar bacağın tümünde görülür ve bacak germe ameliyatları, sadece bacağın iç kısmını değil, tümünü kapsayacak şekilde yapılır. Hastanın tüm bacak estetiğine mi yoksa bacak içi estetiğine mi ihtiyacı olduğuna ilk muayene sırasında doktoru karar verir. Bu kararı verirken, hastanın yaşı, genel sağlık durumu ve vücut tipi de göz önüne alınır.

Bacak içindeki sarkmaları işaretlenmiş kadın

Bacak içi germe ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Bacak içi germe ameliyatına hazırlık sürecinde;
Bacak içi estetiği ameliyatının 10 gün öncesinden itibaren kan sulandırıcı özelliğe sahip ilaç ve destek ürünleri kullanılmamalıdır.

Özellikle vitaminler, arginine ve ornitin gibi spor yaparken kullanılan protein tozları, balık yağı tabletleri, aspirin kullanımı varsa bırakılmalıdır.

Enerji içecekleri ve sürekli kullanılan yeşil çay da ciddi bir şekilde kanı sulandırdığı için kesilmelidir. Bu ilaç ve destek ürünleri yine ameliyattan 1 hafta sonraya kadar da kullanılmamalıdır.

Sigara kullanımı ise; ameliyat sonrasında izlerin iyileşmesini geciktirdiği gibi hem kalıcı kötü izlere sebep olabilir hem de yara açılmasına yol açabilir. O nedenle ameliyattan en az iki hafta öncesinde bırakılmalı yada çok azaltılmalıdır.

Yüksek tansiyonu ve şeker hastalığı olan kişilerde, bacak içi estetiği öncesi mevcut şikayetlerinin düzeltilmesi, kan şekerinin ve tansiyonun normal sınırlara getirilmesi gereklidir.

Bilgi Al

Detaylar için izleyin

Op. Dr. Altan Yücetaş, bacak içi germe ameliyatı hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Bacak içi germe ameliyatı nasıl yapılır?

Bacak içi germe estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılır ve ortalama bir bir buçuk saat sürer.

Deri fazlalığının miktarına bağlı olarak sadece kasık arasında yapılan bir kesi ile ya da sarkma fazla ise bacak iç kısmına uzatılan bir kesi ile sarkmış olan deri ve yağ dokusu çıkarılır.

Bacak estetiğinin bir uygulaması olan bacak içi germe ameliyatında dren kullanımı gerekmez ve iç dikiş tekniği kullanıldığı için dikiş almaya da gerek olmaz.

Bir günlük dinlenmeden sonra ertesi gün hastaneden ayrılabilirsiniz.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

  • Hastanede verilen ve hastaneden ayrıldıktan sonra kullanılan ağrı kesiciler sayesinde iyileşme dönemi neredeyse ağrısız ve rahat geçer.
  • Ameliyat sonrası üçüncü haftadan başlayarak ve altı ay süreyle iz azaltıcı krem ve bantların kullanılmasında fayda vardır.
  • Bacak germe ameliyatı sonrası genital bölge temizliği çok önemlidir. Enfeksiyon kapmamak için koruyucu antibiyotik kullanımı ve özel bakım gereklidir.
  • Bacak germe ameliyatı sonrası ödem ve şişlikler bir iki hafta içinde hızla kaybolur.
  • 10. günden itibaren rahatlıkla sosyal yaşama dönülebilir.
  • Bacak germe ameliyatı sonrası ilk bir ay yürüyüş dışında spor yapılmamalıdır.
Bilgi Al

Bacak içi germe ameliyatının fiyatları neye göre değişir?

Bacak içi estetiği kapsamındaki germe ameliyatının fiyatları, bacakta yapılacak işleme veya işlemlere göre değişmektedir.

Bacak içi germe ile birlikte liposuction yapılmasına ve bacağın kaç farklı bölgesinden yağ alınması gerektiğine göre değişmektedir.

Sitemizin iletişim kısmından mail veya WhatsApp yoluyla bacak bölgelerinizin resmini gönderdiğiniz taktirde hem operasyon hakkında detaylı bilgi hem de bacak içi germe ve gerekiyorsa liposuction maliyeti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bilgi Al

Sıkça sorulan sorular

Bacak içi germe ameliyatı nasıl yapılır?

Deri fazlalığının miktarına bağlı olarak sadece kasık arasında yapılan bir kesi ile yada sarkma fazla ise bacak iç kısmına da uzatılan bir kesi ile sarkmış olan deri ve yağ dokusu çıkarılır.

Bacak içi germe ameliyatı ne kadar sürer?

Bacak içi germe estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılır ve ortalama 1 ile bir buçuk saat arası sürer. Ancak bacak içi germe ameliyatı, liposuction ya da karın germe ameliyatı ile birlikte yapılacaksa bu süre değişecektir.

Bacak içi germe yaptıranlarda ameliyat sonrası çok ağrı olur mu?

Hastanede verilen kuvvetli ağrı kesiciler ve hastaneden ayrıldıktan sonra kullanacağız ağrı kesiciler sayesinde iyileşme dönemi neredeyse ağrısız ve rahat geçer.

Bacak içi germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

Bacak estetiği bacak germe ameliyatında dren kullanımı gerekmez. İç dikiş tekniği kullanıldığı için ayrıca dikiş alma işlemi de gerekmez. Hasta, 1 günlük dinlenmeden sonra ertesi gün hastaneden ayrılabilir. 10. günden itibaren de rahatlıkla sosyal yaşama dönülebilir.

Bacak içi germe ameliyatı tekrarlanabilir mi?

Bacak içi germe ameliyatı rahatlıkla tekrarlanabilir.

Ameliyat sonrasında spor yapılabilir mi?

Bacak germe ameliyatı sonrası ilk bir ay yürüyüş dışında spor yapılmamalıdır.

Bacak içi germe ameliyatı sonrası şişlikler ne zaman geçer?

Bacak germe ameliyatı sonrası ödem ve şişlikler bir iki hafta içinde hızla kaybolur.

Bacak içi germe ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Bacak içi germe operasyonlarını estetik cerrahlar yapmaktadır. Doktorunuzu seçerken, bu ameliyatlarda deneyim sahibi olmasına dikkat ediniz.

Bacak germe ile karın germe ameliyatları kombine yapılabilir mi?

Özellikle obezite cerrahisi sonrasında yüksek miktarlarda kilo verilmiş ve vücudun genelinde deri elastikiyetini kaybetmiş ve sarkmalar oluşmuşsa, her iki ameliyat birlikte yapılabilir.
Kombine ameliyatlar hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizdeki ‘Kombine Estetik’ sayfamızı ziyaret edebilir ya da Whatsapp aracılığıyla bize ulaşarak merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Bacak içi germe ameliyatının riskleri var mıdır?

Sonuçta hiç bir ameliyat tamamen masum değildir. Her ameliyatın riskleri vardır. Riskleri azaltmak için öncelikle deneyimli bir estetik cerrah seçimi önemlidir.
Ameliyat öncesinde, enfeksiyon riskine karşı koruyucu antibiyotik ve vücut pıhtı atma riskini azaltmak için kan sulandırıcı yapılmaktadır.

Bacak içi germe ameliyatı kalıcı mıdır?

Dengeli ve düzenli beslenerek, fit yaşamaya devam edenler için kalıcıdır. Kilo alış verişleri söz konusu olursa yeni sarkmalar oluşabilir.

Doğumdan hemen sonra ameliyat yapılabilir mi?

Yeni doğum yapmış annelere, öncelikle emzirme döneminin bitmesini ve doğumda alınan kiloların verilmesini öneriyoruz.

Bacak içi germe ameliyatı için kaç gün rapor almalıyım?

İşe başlamadan önce, 1 hafta 10 gün kadar istirahat etmeniz gerekecektir.

Bacak içi germe bacak şeklini bozar mı?

Bacak içi germe ameliyatlarında fazla ve sarkan deri alınmaktadır ve bu işlem bacak şeklinizin bozulmasına sebep olmaz.

Bacak içi germe ameliyatı için en uygun zaman hangisidir?

En uygun zaman, hastanın istediği ve kendini hazır hissettiği zamandır.

Bacak içi germe erkeklere de yapılabilir mi?

Hızlı kilo alış verişler erkekler için de sorun yaratır ve deride sarkma görülebilir, bu sebeple bacak içi germe ameliyatı erkeklere de uygulanabilir.

Hasta Yorumları

Op. Dr. Altan Yücetaş bacak içi estetiği konusunda hasta yorumları

Sizi Arayalım

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Altan Yücetaş - İletişim formu görseli