Bacak estetiği vurgusu yapan siyah çoraplı kadın bacağı

Bacak Estetiği

Bacak estetiği ameliyatlarında yüz güldüren sonuçlar…

Orantılı ve sütun gibi bacaklara sahip olmak mı istiyorsunuz?

O halde tanışalım, bacak estetiği hakkında merak ettiklerinizi yanıtlayalım ve size özel uygulamaları konuşalım.

Deneyimlerimizden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Bilgi Al

Bacak estetiği nedir?

Bacak estetiği ameliyatları her kadının isteği olan, güzel ve şekilli bacaklara kavuşmayı sağlar. Bacaklarda var olan problemlerin çeşidine göre, bu operasyonlar erkekler için de uygulanabilmektedir çünkü düzgün bir bacak sadece güzellik göstergesi değildir ve sağlık açısından gereklidir.

Genetik olarak bacak şeklinin yağlanmaya meyilli olması, kilo alıp verme, obezite cerrahisi sonrası aşırı zayıflama, doğum yapma gibi nedenlerle bacaklarda sarkmalar ve şekil bozukluğu oluşabilir. Benzer şekilde aşırı zayıflıktan dolayı beden ile bacaklar arasında bir orantısızlık ya da doğuştan alt bacakların çarpık olması durumu söz konusu olabilir.

Bacak estetiği ameliyatları; kalın bacak, çok fazla ince bacak, çarpık bacak, X bacak ya da birbirinden farklı kalınlığa sahip asimetrik bacak sorunlarında uygulanır. Ayrıca, kilo alıp verme sürecinde, alt bacak ile üst bacağın arasında kalan diz kapağının hemen yanındaki bölgede yağ birikmeleri kalabilir, diz kapaklarında çıkıntılar oluşabilir. Bütün bu tip sorunlar için bacak estetiği ameliyatları çözüm olmaktadır.

Bacaklarını tutan kalın bacaklı bir kadın

Bacak estetiği kimlere yapılır?

Bacak estetiği ameliyatları, genetiğe bağlı veya doğuştan olan bacak yapısındaki bozukluklar için uygulanabilir. Kaza sonucu oluşan değişikliklerde, kilo alıp vermeye bağlı olan deformasyonlarda, obezite cerrahisi sonrası kısa zamanda hızlı zayıflama durumlarında ya da doğum yapma gibi nedenlerle bacaklarda oluşan şekil bozuklukları için de yapılabilir.
Bacak estetiği ameliyatları ile kalın bacak inceltilir, aşırı zayıf bacakların dolgu ile istenilen şekle kavuşması sağlanır, çarpık bacakların formu düzeltilir, asimetrik olan bacakların eşitliği sağlanır ve böylelikle vücudun üst kısmıyla orantılı hale gelmesi de sağlanır.

Bilgi Al
Siyah mayo giymiş düzgün ve uzun bacaklara sahip bir kadın

Bacak şekillendirmede liposuction uygulanır mı?

Özellikle kalın bacakları inceltmek için ya da bölgesel olarak yağ fazlalığı olan basen, bacak içi ve diz bölgelerine liposuction yapılabilir. Bacak inceltme estetiği için vaser liposuction tekniği kullanılmışsa neredeyse hiç ağrı olmadan, şişlik ve morlukların ise çok az olduğu güzel sonuçlar elde edilir.

Bilgi Al

Çarpık bacak estetiği nedir? Nasıl yapılır?

Bacaklar, sadece yürümemizi sağlayan uzuvlarımız olarak görünse de, bedenimizi taşıma görevini üstlenmesi dışında, estetik beden bütünlüğünü sağlaması açısından da çok önemlidir.

Bacaklarda görülen diğer bir sorun ise, çarpık veya parantez diye adlandırdığımız şekillerde olmalarıdır. Çarpıklık ve orantısızlık, kemiklerdeki problemler ya da yağ dağılımındaki dengesizlik sebebi ile oluşur.

Kemiklere bağlı olan eğriliklerin rekonstrüktif müdahale ile tedavi süreci oldukça uzun sürmektedir.

Yağ dağılımındaki dengesizlik ise genellikle genetik faktörlere bağlıdır. Bölgesel yağlanma sorunu olarak da düşünebileceğimiz bu problem, kilo almaya bağlı olarak bacak bölgesinin yağlanması ya da sadece bacağın belli bir bölgesinde yağ depolanması gibi sorunlara sebep olabilir.

Genetik nedenlerden kaynaklanan bu durumun tedavisinde çarpık bacak estetiği yapılır.

Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağlar bu bölgeye enjekte edilerek çarpık bacak sorunu düzeltilebilir. Bu sayede bacakların genel görüntüsündeki orantısızlık da düzelmiş olur. Eğer vücutta yeterince yağ dokusu yoksa bu durumda silikon bacak protezleri kullanılarak bacak şekilsizliği düzeltilir.

Çarpık bacak veya parantez bacak estetiği yaklaşık bir saat sürer ve hastanede kalmayı gerektirmez. 3 gün sonra banyo yapılabilir. Bir ay süreyle özel bir korse kullanmak gerekir. Yine 3. gün kontrolü sonrasında uçarak seyahat edilebilir. İlk ay bol bol yürüyüş yapmak gerekir. Birinci aydan sonra diğer spor hareketleri yapılabilir.

Bilgi Al

Detaylar için izleyin

Op. Dr. Altan Yücetaş, bacak estetiği ameliyatı hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Bacak germe estetiği nasıl yapılır?

Bacaklarda özellikle de iç bacakta deri sarkması, gevşeme varsa bacak içi germe yada uyluk germe olarak isimlendirdiğimiz bir ameliyatla bacak germe estetiği gerçekleştirilir.

Bacak germe estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılır ve ortalama 1-1,5 saat sürer.

Deri fazlalığının miktarına bağlı olarak sadece kasık arasında yapılan bir kesi ile ya da sarkma fazla ise bacak iç kısmına uzatılan bir kesi ile sarkmış olan deri ve yağ dokusu çıkarılır.

Bacak estetiği ameliyatlarından biri olan bacak germe ameliyatında dren kullanımı gerekmez.

Ameliyatta iç dikiş tekniği kullanıldığı için dikiş alma gerekmez ve bir günlük dinlenmeden sonra ertesi gün hastaneden ayrılabilirsiniz.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

 • Bacak estetiği ameliyatı sonrası, 3. 5. 7. ve 10. gün kontrolleri yapılmalıdır.
 • 10.gün kontrolünden sonra hasta duş alabilir.
 • Hastanede verilen ve hastaneden ayrıldıktan sonra kullanılan ağrı kesiciler sayesinde iyileşme dönemi neredeyse ağrısız ve rahat geçer.
 • Ameliyat sonrası üçüncü haftadan başlayarak altı ay kadar süreyle iz azaltıcı krem ve bant kullanmakta fayda vardır.
 • Bacak germe ameliyatı sonrası genital bölge temizliği çok önemlidir. Enfeksiyon kapmamak için koruyucu antibiyotik kullanımı ve özel bakım gerekir.
 • Bacak germe ameliyatı sonrası ödem ve şişlikler bir iki hafta içinde hızla kaybolur.
 • 10. günden itibaren rahatlıkla sosyal yaşama dönülebilir.
 • Ameliyat sonrası ilk ay, yürüyüş dışında spor yapılmamalıdır.
Bilgi Al

Bacak estetiği ameliyatlarının fiyatları neye göre değişir?

Bacak estetiği fiyatları bacağın durumuna ve yapılacak olan işlemlere göre değişkenlik göstermektedir.

Bacaktaki deformasyon az ise sadece liposuction yapılması yeterli olacaktır ya da bazı durumlarda bacak germe ile birlikte liposuction uygulanması da gerekebilir. Liposuction ile bacağın kaç farklı bölgesinden yağ alınması gerektiği de fiyatın belirlenmesinde rol oynar.

Ayrıca çarpık bacak estetiğinde uygulanan işlemler de kişiden kişiye farklılık gösterir. Eğrilik ve çarpıklığın giderilmesi ve iki bacak arasındaki simetrinin nasıl ve hangi yöntemlerle sağlanacağı ameliyatın fiyatını değiştirmektedir.

Sitemizin iletişim kısmından mail veya WhatsApp yoluyla bacaklarınızda rahatsız olduğunuz bölgelerin resmini gönderdiğiniz taktirde hem operasyon hakkında detaylı bilgi hem de bacak estetiği maliyeti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bilgi Al

Sıkça sorulan sorular

Bacak germe ameliyatı nasıl yapılır?

Deri fazlalığının miktarına bağlı olarak sadece kasık arasında yapılan bir kesi ile yada sarkma fazla ise bacak iç kısmına da uzatılan bir kesi ile sarkmış olan deri ve yağ dokusu çıkarılır.

Bacak germe ameliyatı ne kadar sürer?

Bacak germe estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Ortalama bir bir buçuk saat sürer.

Bacak gerdirme yaptıranlarda ameliyat sonrası çok ağrı olur mu?

Hastanede verilen kuvvetli ağrı kesiciler ve hastaneden ayrıldıktan sonra kullanacağız ağrı kesiciler sayesinde iyileşme dönemi neredeyse ağrısız ve rahat geçer.

Bacak germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

Ameliyatta, iç dikiş tekniği kullanıldığı için dikiş alma işlemi gerekmez. Hasta 1 günlük dinlenmeden sonra ertesi gün hastaneden ayrılabilir. Hastanın, ameliyattan sonraki 3. 5. 7. ve 10. günde, kontrol için doktoruna görünmesi gerekir.

Bacak germe ameliyatı tekrarlanabilir mi?

Bacak germe ameliyatı rahatlıkla tekrarlanabilir.

Bacak germe ameliyatı sonrası şişlikler ne zaman geçer?

Bacak germe ameliyatı sonrası ödem ve şişlikler bir iki hafta içinde hızla kaybolur. 10. günden itibaren rahatlıkla sosyal yaşama dönülebilir.

Bacak germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Deri fazlalığının miktarına bağlı olarak kesi uzunluğu farklılık gösterir. Bacak germe ameliyatı sonrası üçüncü haftadan itibaren iz azaltıcı krem ve bantlara geçilir. Bu krem veya bantları altı ay kullanmakta fayda vardır.

Bacak germe ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Bacak germe operasyonlarını estetik cerrahlar yapmaktadır. Doktorunuzu seçerken, bu ameliyatlarda deneyim sahibi olmasına dikkat ediniz.

Bacak estetiği ameliyatı tek bacak için uygulanabilir mi?

İki bacak arasında asimetri söz konusu ise uygun teknikler kullanılarak simetri sağlanabilir.

Erkekler için bacak estetiği nasıl yapılır?

Erkekler için bacak estetiği ameliyatı yaparken kullanılan teknikler, kadın hastalara uygulananlarla aynıdır. Öncelikle sorunun ne olduğu; çarpık bacak estetiği mi, asimetrik bacak problem mi ya da aşırı kilo kaybı sebebiyle sarkma problem ile mi karşı karşıya olunduğu belirlenmelidir.

Çok ince bacaklar estetik ile nasıl düzgün hale gelir?

Bacakların aşırı derecede ince olması durumu, halk arasında “Ç̧öp bacak” olarak bilinmektedir. Bu tip bacakların düzgünleştirilmesi ve dolgunlaştırılması için farklı yöntemler kullanılır. İlk muayeneniz sırasında doktorunuz, sizin için en uygun olan yöntemi belirleyerek size bilgilendirecektir. Gerekli gördüğü taktirde protez kullanabilir ya da belli bölgelere yağ dolgusu uygulamayı uygun görebilir.

Bacak içinde oluşan sarkma sporla düzelir mi?

Aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak veya genetik sebeplerle ya da mide ameliyatı obezite cerrahisi sonrasında hızlı kilo verme nedeniyle bacaklarda sarkmalar meydana gelir. Bacak derisinde oluşan sarkma fazla ise maalesef spor yaparak sıkılaştırılamaz. Böyle bir durumla karşılaşıldığında bacak germe ameliyatı yapmak gerekir.

Çarpık bacaklar nasıl düzeltilebiliyor ?

Çarpıklığın derecesine ve çarpıklığa neden olan yapısal sorunun ne olduğu öncelikle belirlenmelidir. Kemik yapısı ile ilgili olan eğriliklerin erişkinde düzeltilmesi oldukça zor ve uzun bir süreçtir. Yine de, eğriliği gidermek için yağ dolgusu ya da silikon protez uygulaması ile eğriliği kamufle etmek mümkün.

Son dönemlerde bacak silikonlarından çok söz ediliyor. Bacak silikonu nedir?

Günümüzde üretilen yeni kuşak silikonlar, bacak estetiğinde de kullanılmaktadır. Özellikle çok ince bacakları kalınlaştırmak, asimetrik bacaklar arasında denge sağlamak, çarpık bacakları düzeltmek için kullanılmaktadır. Bu silikonların da aynı meme estetiğinde olduğu gibi farklı biçimleri ve hacimleri mevcut.

Düzgün bir bacağın oranları var mıdır?

Kadınlar için yumuşak kıvrımlı bacaklar, erkeklerde ise kaslı bacaklar ideal olarak görülür.
Oysa ki; yüz güzelliği için bilinen “altın oran”, aslında ideal bacak boyutunu belirlerken de geçerlidir.
Alt bacağın uzunluğu kişinin boyu ile, alt bacak çevresinin en fazla olduğu yerin ölçüsü bacak uzunluğunu ile ve bacak ortasının çevre ölçüsü ise bacağın en geniş yeri ile orantılı olmalıdır.

Eksersiz yapmak çarpık bacakları düzeltir mi?

Büyüme çağında yapılan egzersizler bir miktar düzelme sağlayabilir. İskelet gelişimi oturduktan ve yağ dağılımları oluştuktan sonra egzersizin etkisi sadece kaslar üzerindedir. Egzersiz duruşun daha iyi olmasını sağlar, operasyon sonrası başarıyı arttır ama tamamen düzelme sağlayamaz.

Bacak silikonu zararlı mıdır?

Bacak estetiğinde kullanılan silikon CE ve FDA onaylı medikal silikon ise oldukça güvenlidir. Meme estetiğinde de kullanılan bu silikonların güvenilir olduğu kabul edilmiştir. Bacakların fonksiyonuna herhangi bir zarar vermez.

Hasta yorumları

Op. Dr. Altan Yücetaş Bacak estetiği konusunda hasta yorumları

Sizi Arayalım

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Altan Yücetaş - İletişim formu görseli